Nastolatki często wręcz obsesyjnie dbają o figurę. W mediach lansowana jest model piękna oparty na szczupłej momentami wręcz wychudzonej sylwetce. U dziewcząt o odrobinę większych gabarytach może to powodować powstawanie kompleksów, a to do chorobliwego odchudzania się często przy pomocy głodówek.

Warto bacznie obserwować swoje pociechy. Jeśli zauważymy, że nasze dziecko (bo bulimia to nie tylko problem dziewczynek) zbyt dużą wagę przywiązuje do swojej figury, a przy tym jednocześnie jest rozdrażniona, a przy tym jednocześnie regularnie rzuca się na lodówkę i zjada wszystko co w niej znajdzie następnie szybko w łazience wywołując wymioty możemy być niemal pewni, że mamy do czynienia z bulimią.

Choroba ta ma podłoże psychiczne i występuje głównie u osób z zaburzoną, niską pewnością siebie. Polega na atakach niepohamowanego głodu, w czasie których osoba chora pochłania ogromne ilości pożywienia. Następnie zaczyna odczuwać poczucie winy i stara się zapobiec przybraniu na wadze poprzez sztuczne wywołanie wymiotów lub zażycie środków przeczyszczających lub na zmianę z obżarstwem głodząc się.

Leczenie bulimii musi odbyć się w konsultacji z lekarzem psychiatrą ze względu na delikatne, psychiczne podłoże tego schorzenia. Nieleczona bulimia może prowadzić do poważnych schorzeń układu pokarmowego (częste wymioty mogą powodować na przykład powstanie perforacji przełyku) lub nawet ogólnego wyniszczenia organizmu.

http://shafiarka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here