pracownicy

Czy wiesz, że już połowa polskich firm inwestuje w zatrudniony personel? Okazuje się, że do przedsiębiorstw, które oferują tego rodzaju bonusy, składanych jest nawet kilka razy więcej CV. Potencjalni pracownicy już dawno przestali patrzeć jedynie na wysokość wynagrodzenia, liczą się też warunki zatrudnienia. Ci, w których firma inwestuje, są znacznie bardziej zaangażowani i zmotywowani.

Szkolenia zawodowe

Rotacja w poszczególnych działach zmniejsza się, kiedy firma inwestuje w rozwój zawodowy zatrudnionej kadry. Znacznie bardziej opłacalne jest doszkalanie pracowników już zatrudnionych, aniżeli pozyskiwanie tych nowych, których znowu należy wdrażać w realizację zawodowych obowiązków.

Sami pracownicy pozytywnie odbierają możliwość brania udziału w szkoleniach. Takie kursy to wartość dodana, które nierzadko kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Jeśli zatrudniony ma szansę uczestniczyć w nich za darmo, docenia taką opcję i staje się lojalnym pracownikiem.

Wyjazdy integracyjne

Coraz częściej firmy inwestują w szkolenia zawodowe dla pracowników, które jednocześnie zostają połączone z wyjazdami integracyjnymi. Już dawno udowodniono, że dobra komunikacja w zespołach ma ogromny wpływ na efektywność pracy w poszczególnych działach. Pracownicy, którzy dobrze się znają, lepiej realizują wytyczone zadania.

Firmy inwestują w coraz ciekawsze formy rozrywki dla pracowników. O ile jeszcze do niedawna standardem było firmowe wyjście do restauracji czy na koncert, tak dzisiaj popularnością cieszą się kilkudniowe wyjazdy z całym szeregiem rozrywek. Pomiędzy szkoleniami organizowane są żagle, paintball, KajakiDunajcem, wspinaczki górskie czy zwiedzanie starówek polskich miast. To odskocznia od codziennych wyzwań zawodowych, relaks dla pracowników, ale i walor, który wpływa na ich wydajność w zawodowych strukturach.

Integracja pracowników – trendy czy styl zarządzania personelem?

Moda na organizację szkoleń zawodowych, spotkań czy wyjazdów integracyjnych przyszła do nas z Ameryki i szybko zdobyła wielkie uznanie. Dowiedziono, że autorytarny styl zarządzania personelem nie sprawdza się, a sami zatrudnieni wykazują znacznie mniejszą efektywność. Dopiero kiedy zadba się o ich potrzeby, zwróci uwagę na oczekiwania i da optymalny komfort w miejscu pracy, wydajność wzrasta. Pracownik, w którego firma inwestuje, docenia to, staje się bardziej zaangażowany, a przede wszystkim lojalny. Nie szuka innego zatrudnienia, w ten sposób powstaje też pozytywny PR wewnętrzny, jak i w strukturach zewnętrzny. Przyjazne przedsiębiorstwo buduje zespół solidnych pracowników, nierzadko perfekcyjnych profesjonalistów, dzięki którym generuje się nie tylko wyższe zyski, ale i uzyskuje przewagę konkurencyjną. To pracownicy tworzą firmę i to oni odpowiadają za jej prężny rozwój i sukces na rynku w danej branży. Integracja personelu i inwestycje w każdego pracownika bez względu na zajmowane stanowisko to priorytet, jeśli tylko kadra zarządzająca chce osiągać jak najlepsze wyniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here