Drewniane panele podłogowe

Wybór podłogi jest podstawowym wyborem przy aranżacji wnętrz. Jest to bardzo ważna decyzja, jaką musi podjąć właściciel domu podczas remontu. Panele podłogowe są bowiem elementem we wnętrzu, który będzie służyć mieszkańcom przez kilka lub kilkanaście lat. Musi więc on być trwały, dobrej jakości i prezentować się nienagannie nawet po dziesięciu latach. Na rynku istnieje wiele różnych opcji, od wykładzin dywanowych po lastryko, jednak tylko jeden materiał jest trwały i prezentuje się najlepiej – podłoga drewniana.

Przy wyborze drewnianej podłogi warto mieć na uwadze, że nie wszystkie podłogi drewniane są sobie równe. Wybór podłóg drewnianych nie powinien zaczynać i kończyć się na wyborze koloru. Należy zwrócić uwagę na szereg innych czynników, które mogą mieć wpływ zarówno na estetykę, jak i na właściwości użytkowe.

Jak wybrać drewniane panele podłogowe?

Aby poznać wiele dostępnych opcji, dobrze udać się do firmy, której pracownicy mają doświadczenie w panelach podłogowych oraz potrafią doradzić wybór najodpowiedniejszych. Personel w firmie Floorzone w Sopocie oferuje profesjonalną pomoc w wyborze paneli podłogowych oraz udziela informacji, jak należy o drewniane podłogi dbać, aby cieszyły oko przez długie lata. Niektóre osoby decydują się na usługi profesjonalnej firmy montującej panele, inni wybierają ścieżkę majsterkowicza. Samodzielne położenie podłóg nie jest trudne, warto jednak stosować się do kilku zasad.

Drewniana podłoga z litych desek a podłoga inżynieryjna

Tradycyjnie, podłogi z twardego drewna były produkowane w postaci grubych desek z litego drewna. Taki rodzaj drewna nadal dostępny jest na rynku, ale od niedawna pojawiła się dla tej tradycyjnej wersji konkurencja – podłogi inżynierskie. Ten rodzaj desek wykonany jest z cieńszej górnej warstwy drewna twardego, który połączony jest z innymi warstwami zaprojektowanymi tak, aby zapobiec przesuwaniu się podłogi. Podłogi inżynieryjne ograniczają ruch drewna. Plusem takiej podłogi jest to, że nadaje się ona idealnie do pomieszczeń z betonowym podłożem. Podłoga inżynierska może być przyklejona bezpośrednio do betonu lub na matę wygłuszającą. Tym sposobem poziom podłogi pozostaje nienaruszony. W przypadku zwykłego litego drewna konieczna jest instalacja jednej lub dwóch wartsw sklejek, co może podnieść wysokość podłogi i kolidować z drzwiami lub pomniejszych pomieszczenie. Jednak podłogi inżynieryjne nie są bez wad. Niektóre modele mają bardzo cienkie warstwy wierzchnie, co uniemożliwia ich szlifowanie i odnowienie podłogi w przyszłości.

Wykończenie drewnianej podłogi

Podłogę dobiera się do naszych upodobań i stylu. Wykończenie deski może być już gotowe, a klient wie, jak wygląda finalny efekt oraz, jak wszystko będzie się prezentować ze ścianami i meblami. Decydując się na samodzielne położenie bejcy, trzeba mieć na uwadze, że efekt może być daleki od oczekiwanego. Personalizacja deski pod własne wymagania i upodobania jest gwarancją, że wszystko będzie takie, jak tego oczekiwaliśmy.

Istnieje wiele możliwości wykończenia deski. Do najczęściej wybieranych należą oleje penetrujące, hybrydy olejopodobne, poliuretany oraz utwardzanie UV.

Weź pod uwagę rodzaj drewna

Najczęściej wybieranym drewnem jest dąb. Deski z tego drzewa są bardzo twarde i wytrzymałe. Kolejnym wyborem jest orzech włoski. Jest bardziej miękki od swojego poprzednika, jednak wyróżnia się intensywniejszym kolorem. Dlatego ten rodzaj drewna najlepiej wpasowuje się w pomieszczeniach o ciemnych kolorach i masywnych meblach. Jest to bowiem bardzo ciepły i przyjemny kolor. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj słojów.

Drewniane panele podłogowe powinny być wyborem przemyślanym. Dlatego swój wybór dobrze skonsultować z pracownikiem firmy Floorzone w Sopocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here