duże pieczątki
źródło: trodat.de

Duże pieczątki mogą być wykorzystywane m.in. do pracy biurowej czy jako pieczątki reklamowe. Możesz zdecydować się na tradycyjny stempel drewniany lub metalowy albo na automat samotuszujący. Największe stemple mają wymiary sięgające nawet 260 × 200 mm (kołyska metalowa) i 121 × 89 mm (pieczątka flashowa, która charakteryzuje się bardzo wysoką jakością odbicia). Sprawdźmy, gdzie znajdują zastosowanie duże pieczątki.

Stempel reklamowy – duża pieczątka automatyczna do znakowania toreb papierowych

Duża pieczątka jest doskonała do wykonywania odbić na papierowych torbach, które mogą służyć jako powierzchnia reklamowa. Możesz na nich umieścić logo firmy, hasło reklamowe, informacje o promocjach czy nowej ofercie. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

  • Nie musisz zamawiać dużych nakładów toreb z klasycznym nadrukiem – możesz kupić torby bez nadruku i stemplować je na bieżąco, zużywając ich tyle, ile faktycznie potrzebujesz. Bez przepalania budżetu.
  • Możesz często zmieniać wzory odbić – zawsze wtedy, gdy chcesz zakomunikować coś innego, możesz zamówić nową gumkę stemplującą, z nowym wzorem odbicia (nie musisz zamawiać całej pieczątki). Takie rozwiązanie jest przydane np. w przypadku małych serii czy często zmieniającej się oferty produktów.
  • Nadruk łatwo dopasujesz do swoich potrzeb – zamawiając pieczątkę online, możesz skorzystać z gotowych szablonów, które oferuje wykonawca stempli, albo wgrać własny projekt stempla. W zależności od tego, gdzie zamawiasz stempel, możesz też skorzystać z usługi zaprojektowania wzoru odbicia.
  • Stempel na torbie wykonasz szybko i bez problemu – gdy zabraknie Ci toreb z nadrukami, nowe przygotujesz w mgnieniu oka.

Duże pieczątki księgowe – tabelaryczne i dekretacyjne

Duże stemple są często wykorzystywane w pracy biurowej, szczególnie w księgowości. Mogą służyć m.in. do opisywania i porządkowania dokumentów. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim pieczątki tabelaryczne i pieczątki dekretacji księgowej. Popularne wzory dużych pieczątek księgowych to:

  • „Sprawdzono pod względem merytorycznym, formalnym, rachunkowym”,
  • Pieczątka dekretacji faktur – wzór zawiera pola niezbędne do tego, by w przejrzysty sposób wskazać ujęcie dokumentu w księdze rachunkowej,
  • „Wydatek strukturalny” – do oznaczania kosztów, które zostały zakwalifikowane jako wydatki strukturalne.
  • „Winien – Ma” – używana m.in. podczas sporządzania bilansu środków.

Duże pieczątki firmowe z logo

Duże pieczątki firmowe sprawdzają się przede wszystkim podczas stacjonarnej pracy w biurze (trudniej zabrać je ze sobą np. na spotkanie z klientem – do tego służą głównie małe stemple, tzw. kieszonkowe). Na płytce stemplującej zmieszczą się takie informacje, jak:

  • siedziba firmy, nr telefonu,
  • adres strony www, e-mail,
  • adres drugiej siedziby firmy,
  • NIP, REGON,
  • nr rachunku bankowego,
  • logo,
  • hasło reklamowe.

Dzięki dużym rozmiarom płytek stemplujących wszystkie dane są wyraźne i czytelne.

Do najczęściej wybieranych modeli dużych pieczątek szkieletowych należą Wagraf 240, Colop Classic 2400, Trodat Professional 5211 oraz Trodat Professional 5460 – datownik Trodat.

Duże odbicia na tkaninach

Duże pieczątki sprawdzą się świetnie np. na ubraniach czy materiałowych torbach. Wystarczy wyposażyć się w stempel ze specjalnym tuszem do tkanin, który dzięki wyjątkowej formule wnika w powierzchnię materiału i przez długi czas pozostaje odporny na spieranie czy płowienie.

Duże pieczątki z tuszem do tkanin pozwolą Ci tworzyć np. materiały promocyjne firmy, takie jak koszulki czy bawełniane torby z logo firmy.

Pieczątki ExLibris

Duże pieczątki możesz wykorzystać też jako pieczątki exlibris, zamawiać wzory z ulubionymi grafikami i unikalnymi odbiciami, które w ciekawy sposób wyróżniają i zabezpieczają Twoje książki.
Ex libris ( łac. z książek, z księgozbioru) – bogato zdobione oznaczenie właściciela książki lub księgozbioru. Może ono mieć charakter wklejki na wewnętrznej stronie okładki lub stempla odbitego w tym samym miejscu lub na stronie tytułowej.  Najczęściej  zawiera element graficzny wzbogacony o inicjały, imię lub imię i nazwisko  właściciela ewentualnie instytucji oraz napis ex libris.  Pierwsze oznaczenia własności ksiąg odkryto już w Starożytnym Egipcie, datowane są na czasy panowania faraona Amenophisa III (1391–1353 p.n.e.).

Najpopularniejszą formą ekslibrisu jest stempel drewniany. Przyczyną takich wyborów nie jest tylko klasyczny styl drewnianego stempla.  Stempel ex libris jest wygodniejszy w użytkowaniu na nietypowych powierzchniach, jakimi często są książki.  Łatwiej aplikować odbicie ze stempla w ściśle wybranym miejscu, a przez dobór siły nacisku, mamy większy wpływ na  finalny efekt odbicia.  Ostateczny wybór nośnika  ekslibrisu personalizowanego zależy od preferencji klienta, dlatego oczywiście możliwe jest stosowanie też automatów samotuszujących.

Wzory do pieczątek exlibris znajdziesz na: https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,pieczatki-ex-libris#wzory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here