Jakie są właściwości siemienia lnianego?

Pod pojęciem siemienia lnianego rozumie się nasiona lnu, które uchodzą za jeden z najpowszechniejszych środków zielarskich. W nim zawarte są rozmaite mikroelementy, do tego kwasy tłuszczowe, które mają przeciwdziałające hormonom fitohormony. Pełno w nich również bardzo zdrowych kwasów tłuszczowych. W konsekwencji tego siemię nadaje się do zastosowania w dziedzinie kosmetyki oraz medycyny naturalnej. O tym, w jakich przypadkach się znakomicie sprawdza, dowiecie się z poniższych fragmentów, do lektury których serdecznie zapraszamy.

Jelita

Siemię lniane gwarantuje właściwą perystaltykę jelit. Jest dobrym składnikiem dla osób z wrzodami, nadkwasotami i nieżytami.

Mózg

Opisywana roślina posiada bogactwo lecytyny, a w niej cholinę, jaka korzystnie wpływa na pracę ludzkiego mózgu. W efekcie ulega znaczącej poprawie pamięć długotrwała. Człowiek może się lepiej koncentrować i wyrabia się w nim zdolność utrzymywania uwagi.

Żołądek

Siemię przylega do ścianek żołądka, w konsekwencji czego doprowadza do ukojenia wszelkich podrażnień występujących w układzie pokarmowym. Doskonale nadaje się jako preparat stosowany przy leczeniu antybiotykami. Jest stosowną formą ochrony żołądka oraz umożliwia likwidowanie zaparć. Jest świetnie łagodzący wrzody i rozmaite bóle.

Cholesterol

Opisywane siemię lniane posiada olbrzymią ilość kwasów tłuszczowych, w tym między innymi pochodzących z grupy Omega-3. Ma także witaminę E. W konsekwencji tego możliwe jest usuwanie złego cholesterolu czyli LDL. W rezultacie organizm zostaje zabezpieczony przed zakrzepami naczyniowymi. Mniejsze jest również prawdopodobieństwo rozwoju miażdżycy. Obecność kwasów jest istotna na etapie wzmożonego rozwoju oraz wzrostu.Jakie są właściwości siemienia lnianego?

Menopauza

Warto wiedzieć, że w roślinie, która stanowi temat niniejszego poradnika obecne są fitoestrogeny – idealnie sprawdzające się podczas pierwszych negatywnych symptomów występowania u kobiet menopauzy. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale jednak – siemię lniane potrafi skutecznie zastąpić hormonalną kurację. Musimy jednak pamiętać, że spożywanie tego składnika nie jest wskazane dla kobiet w ciąży, w momencie karmienia oraz u małych dzieci.

Infekcje

W siemieniu zawarty jest śluz w dużych ilościach. On doprowadza do złagodzenia suchego kaszlu, który jest uporczywy przy wszelkiego typu przeziębieniach. Wynika to ze zwiększenia wilgotności śluzówki. Bardzo skutecznym zabiegiem okazuje się robienie płukanek gardła z zastosowaniem siemienia.

Nowotwory

Znana specjalistka – doktor Budwig udowodniła, że istnieje szansa na leczenie siemieniem lnianym oraz olejem z nasion tej rośliny wytłaczanym na zimno. Taka kuracja pozwala na zwalczenie raka. Przekonało się o tym już wielu pacjentów wyżej wspomnianej inicjatorki niestandardowej terapii. Nie chodzi w tym przypadki o samoistne jedzenie siemienia, ale o to, żeby je dodawać do różnych innych wartościowych produktów takich jak miód, nabiał, owoce. W ten sposób notuje się lepszą przyswajalność siemienia.

Wygląd skóry i włosów

Poprzez leczenie siemieniem możliwe okazuje się także pozbycie się trądziku. To rewelacyjny sposób nawodnienia skóry suchej. W tym celu robi się charakterystyczne okłady. Często siemię jest także stosowane na włosy, ponieważ znajdujący się w jego nasionach śluz działa nawilżająco. To idealny sposób na zniszczone kosmyki. Ponadto w siemieniu dostępny jest także cynk, który także w dużym stopniu korzystnie oddziałuje na włosy, paznokcie i cerę w ogóle.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here