pią 28 paź
16°C / 60.8°F

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy

05 - 23 gru'14

Gdańsk, ul. Targ Węglowy

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/jarmark-bozonarodzeniowy
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ

Przedmioty z duszą, wigilijne smakołyki, lodowisko dla najmłodszych, gdańskie anioły, Kraina baśni bez waśni - to tylko niektóre atrakcje Gdańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzieci ucieszy z pewnością przejażdżka Wenecką Karuzelą, Polarną Strzałą i wizyta pary prawdziwych reniferów - Rudolfa i Kometka. Targ Węglowy na trzy tygodnie stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Gdańsku!

Od 5 grudnia spotykajmy się na Węglowym!

Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!

Atrakcji nie zabraknie. Już pierwszego dnia na Targ Węglowy zawitają, prosto znad Motławy, św. Mikołaj i Królowa Śniegu ze swoją barwną świtą, by uroczyście rozświetlić Choinkę małych gdańszczan. Drzewko udekorowane będzie ozdobami wykonanymi przez dzieci. Na jarmarku zagości po raz pierwszy! Od tego dnia Mikołaja będzie można już spotkać codziennie. A kto będzie miał szczęście, ten otrzyma nie tylko słodki upominek, ale i pamiątkową pocztówkę z dedykacją: Niech nie traci we mnie wiary, ani duży, ani mały!

Światło tworzy klimat

Atmosferę miejsca stworzy oryginalna, budująca nastrój scenografia. Na jarmark wieść  będą dwie nowe, przepięknie iluminowane bramy wejściowe i trzy świetliste, 3-metrowe bombki giganty!  Najpiękniejsze miejskie iluminacje świąteczne będzie też można podziwiać dzięki wystawie zdjęć                  z 5. edycji ogólnopolskiego konkursu Polsko, świeć się z Energą!

Jarmark, jak z bajki!

Jarmark pełen będzie urokliwych zakątków i świątecznej muzyki. Między kramami wędrować będziemy świątecznymi uliczkami: Anielską, Wigilijną, Śnieżnym Zapieckiem, Czekoladową, Cynamową, czy Pierwszej Gwiazdki. O miano największej atrakcji konkurować będą z pewnością:   Wenecka Karuzela  z rumakami,  lodowisko i Zagroda Reniferów,  w której będzie można spotkać się z prawdziwymi reniferami: Rudolfem i Kometkiem (12-14 grudnia). Niemałą niespodzianką będzie też podróż specjalną kolejką o nazwie Polarna Strzała (6-7 grudnia) Na spragnionych czekać będzie aromatyczny, pachnący cynamonem i goździkami grzaniec gdański - również w wersji dla kierowców:) - podawany w ceramicznych kubkach, wyprodukowanych specjalnie na tę okazję.  A - po zapłaceniu kaucji - kubki będzie można zabrać na pamiątkę do domu!

Baśniowej  scenerii  miejsca  dopełnią  Kraina Baśni bez Waśni, czyli bajkowe postaci, przemawiającymi ludzkim głosem oraz mikołajowe sanie  z reniferami. Jarmark odwiedzać też będą bajeczne gdańskie anioły. A w piątki, soboty i niedziele na naszej scenie gramy i śpiewamy kolędy!

Całuśne selfie

Na zakochanych czekać będzie Zacałowany Krąg, miejsce gdzie zgodnie z tradycją całujemy się pod jemiołą, fotografujemy i bierzemy udział  w plebiscycie na najbardziej całuśną parę Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jak wygrać? Zdjęcie zgłaszamy na stronie www.dziennikbaltycki.pl i głosujemy! Nagrodą będzie weekend w Spa oraz publikacja zdjęcia na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Łańcuch ciepła

Specjalne atrakcje dla odwiedzających Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny przygotuje Grupa GPEC (13-14 grudnia). W tym roku wspólna zabawa polegać będzie na tworzeniu choinkowego, ekologicznego łańcucha ciepła. Łańcuch ma być tak długi, by można nim było otoczyć cały gdański jarmark!  W czasie warsztatów powstaną też ozdoby świąteczne, którymi udekorowane zostaną świąteczne drzewka na Targu Węglowym. W strefie Grupy GPEC zaplanowano również animacje plastyczne dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami oraz wizytę Świętego Mikołaja, który cierpliwie wysłucha zamówień na prezenty.

Przedmioty z duszą

Blisko 60 stoisk oferować będzie świąteczne ozdoby, dekoracje i przedmioty z duszą: oryginalną biżuterię, wyroby z filcu, ręcznie wykonane czapki, maskotki,  ceramikę artystyczną, galanterię skórzaną i zabawki. Nie zabraknie wigilijnych pierogów, litewskich wędlin, słodyczy, pierników, bakalii i przypraw, a nawet tureckiej kawy i herbaty.

Aniołowie się radują!

Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC   w   Gdańsku.  Hospicjum  wspomóc  będzie  mógł  każdy  -  dowolną  kwotą, jeśli  tylko skorzysta z karuzeli, lodowiska bądź odwiedzi stoisko „Fundacja Hospicyjna i Przyjaciele”. Datki pozyskiwane też będą dzięki pracom nadesłanym na jarmarkowy konkurs plastyczny Aniołowie się radują”. Te najlepsze obejrzymy na jarmarku. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: GPEC, Grupa Energa, Miasto Gdańsk i Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

 

Odkrywamy Gdańsk

W tym roku  po raz pierwszy w jednym z domków działać będzie na jarmarku specjalny, zimowy Punkt Informacji Turystycznej prowadzony przez GOT.

PROGRAM JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO - POBIERZ

Jarmark Bożonarodzeniowy | Targ Węglowy | 5-23 grudnia 

w dni powszednie w godz. 11.00-20.00 | w piątki, soboty, niedziele w godz. 11.00-21.00 

bozonarodzeniowy.gda.pl

PLAN JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO

Poprzednie edycje:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2013
Jarmark Bożonarodzeniowy 2012
Jarmark Bożonarodzeniowy 2010

Galeria

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/jarmark-bozonarodzeniowy
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ
comments powered by Disqus

Zobacz także...

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij