Konsolidacja kredytów

Aby móc zacząć rozmowę na temat konsolidacji długów, należy najpierw zapoznać się z samym pojęciem konsolidacji, co to jest i z czym to się je. Najprostszym wyjaśnieniem pojęcia konsolidacji długu jest stwierdzenie, że jest to połączenie dwóch lub więcej wcześniej zaciągniętych pożyczek w jedną. Wiąże się to z ujednoliceniem stopy procentowej i innych warunków pożyczki oraz wydłużeniem czasu spłaty. Konsolidacja ma także na celu po prostu zmniejszenie wysokości miesięcznej raty oraz kosztów obsługi zaciągniętych kredytów.

Ograniczenia przy konsolidacji kredytów

Klient, który chciałby skonsolidować swoje kredyty w jeden powinien być świadomy, że bank wnikliwie zbada jego zdolność kredytową. Dlatego, jeśli istnieją jakiekolwiek zaległości w spłatach bank nie zgodzi się na konsolidację kredytów. Problemem będzie również niewystarczająca wysokość dochodów.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse – radzi, aby podejść do możliwości konsolidacji swoich zobowiązań z zaangażowaniem i uzbrojonym w podstawową wiedzę. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie wysyłać bezmyślnie wniosków o kredyt konsolidacyjny do pierwszego lepszego banku, a po odmowie do kolejnego. Wszyscy, którzy starają się o konsolidację powinni mieć świadomość, że już trzy decyzje odmowne mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy przez długi czas kredytu w żadnym banku. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie należy zacząć od znalezienia zaufanej i sprawdzonej firmy specjalizującej się właśnie w oddłużaniu kredytem bankowym. Profesjonalny pośrednik kredytowy będzie wiedział jak przygotować się do wizyty w banku, którą placówkę wybrać i co zrobić aby nasze starania o kredyt konsolidacyjny zakończyły się sukcesem.

Rodzaje konsolidacji kredytów

Kredyty konsolidacyjne można podzielić na gotówkowe oraz hipoteczne. Przy konsolidacji kredytów gotówkowych jego oprocentowanie nie ulega wielkiej zmianie, jest zbliżone do pierwotnych, jednak zmienia się tutaj okres spłaty, który zostaje po prostu wydłużony. Z kolei konsolidowany kredyt hipoteczny posiada już mniejsze oprocentowanie. Jednak przy konsolidacji kredytów hipotecznych należy pamiętać, iż konieczna będzie ponowna wycena nieruchomości, wpisanie hipoteki do księgi wieczystej czy oplata prowizji za uruchomienie kredytu.

Kredyt konsolidacyjny a refinansowany

Często zdarza się, że kredyt konsolidacyjny mylony jest z refinansowanym. Dlatego warto wiedzieć, czym się różnią. Kredyt refinansowany oznacza przeniesienie swojego zobowiązania do innego banku, ale na korzystniejszych warunkach. Z kolei konsolidacja kredytów oznacza, że wszystkie zadłużenia, pożyczki zostają połączone w jednym kredycie z jedną zmniejszoną ratą. Jednak skutkiem tego jest wydłużenie okresu kredytowania, który dla niektórych może okazać się zbawienny.

Konsolidacja kredytów jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie radzą lub za chwilę nie będą sobie radziły z regularnym spłacaniem wszystkich swoich zobowiązań. W życiu każdej osoby, posiadającej kredyt, może zdarzyć się gorszy moment, dlatego wydłużenie okresu spłaty i zmniejszenie comiesięcznej raty może pomóc przetrwać takie ciężkie okresy. Dlatego warto zapoznać się najpierw z ofertami banku i ograniczeniami, związanymi z procesem konsolidacji kredytów, aby być przygotowanym na to co nas czeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here