nie 25 wrz
16°C / 60.8°F

Gdańsk - Jelitkowo

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/miejsce/gdansk-jelitkowo-plaze-1281
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ

ul. Jantarowa ,
Gdańsk

Tel. +48 781 624 437
lukasz.iwanski@mosir.gda.pl

jak dojadę ?

 

Za dnia kąpielisko Gdańsk Jelitkowo jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Plaża daleko od miejskiego gwaru jest ulubionym miejscem na odpoczynek dla rodzin i ludzi starszych. Dodatkowym atutem jest przylegający do plaży Park Jelitkowski. Jego punktem centralnym jest skwerek, gdzie przebywają plażowicze spragnieni napojów lub jedzenia.

O kąpielisku

Za dnia kąpielisko Gdańsk Jelitkowo jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój. Plaża daleko od miejskiego gwaru jest ulubionym miejscem na odpoczynek dla rodzin i ludzi starszych. Dodatkowym atutem jest przylegający do plaży Park Jelitkowski. Jego punktem centralnym jest skwerek, gdzie przebywają plażowicze spragnieni napojów lub jedzenia.
 
Kąpielisko w Gdańsku - Jelitkowie obejmuje obszar o łącznej długości 200 metrów bieżących, na których znajdują się 2 stanowiska ratownicze.

 

Dojazd
Z Gdańska Głównego: tramwaj nr 2 (kierunek Jelitkowo); tramwaj nr 8 (kierunek Jelitkowo); tramwaj nr 9 (kierunek Jelitkowo)
 
Z Gdańska Oliwy: tramwaj nr 91 (kierunek Jelitkowo), autobus nr 143 (kierunek Sanatorium Leśnik – Sopot)
 
Z Gdańska Wrzeszcza: autobus nr 227 (kierunek Jelitkowo)
 
Od pętli tramwajowej i przystanków autobusowych do kąpieliska można dotrzeć w ciągu kilku minut. Miłośnicy „dwóch kółek” mogą dojechać na plażę w Jelitkowie ścieżką rowerową zarówno od strony plaży w Brzeźnie jak i w Sopocie.

 

Atrakcje
Po zmierzchu miejsce to staję się gwarne i stosunkowo głośne. Plażowy Banana Beach Club oferuje dyskotekę, salon gier i różne inne atrakcje. Potańczyć można też w okolicach Parkowej, a w innych lokalach posiedzieć przy piwku i rybce. Warto tu wymienić Karmazyn czy np . Chilly Willy. Oferta gastronomiczna jest bardzo bogata. Hoteli i pensjonatów też nie brakuje, również tych o wysokim standardzie.
 
Na samej plaży jest wydzielony akwen dla grup kolonijnych oraz brodzik dla dzieci, które można zostawić pod obserwacją ratownika. Kąpielisko posiada kilkanaście przebieralni. Można też skorzystać ze zjeżdżalni wodnych. Bar Karmazyn udostępnia także toaletę, przystosowaną dla niepełnosprawnych.
 
Nieopodal kąpieliska powstał jedyny w Trójmieście Marina Football Park, gdzie bez problemu można zagrać w beach soccera, stołowe piłkarzyki lub zmierzyć siłę swego strzału.
 
Biegnące wzdłuż morskiego brzegu ścieżka rowerowa i alejka spacerowa stanowią idealne rozwiązanie dla miłośników spacerów, nordic-walking oraz jazdy na rowerze lub rolkach.

 

 Źródło: kapieliskagdansk.pl

 

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/miejsce/gdansk-jelitkowo-plaze-1281
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ
comments powered by Disqus
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij