Mini żuraw i pozostałe rodzaje żurawi budowlanych

Mini żuraw budowlany to pojazd mechaniczny, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów budowlanych. Dzieje się tak za sprawą zdecydowanie większej niż w przypadku wielkich żurawi samojezdnych użyteczności w terenie.

Mini żurawie budowlane idealnie sprawdzają się zarówno na dużych, jak i mniejszych budowach, gdzie perfekcyjnie zastępują pojazdy o większych gabarytach. Mini żuraw już dawno przestał być wykorzystywany tylko w budownictwie. Coraz częściej z jego możliwości korzysta się także w innych sytuacjach, które wymagają podniesienia ludzi na określoną wysokość. Sprawdź, gdzie poza budową niewielkie żurawie budowlane czują się jak ryby w wodzie.

Mini żuraw – co warto o nim wiedzieć?

Choć producenci tego typu pojazdów stworzyli go głównie z myślą o zastosowaniu na placu budowy, to świetnie sprawdza się również w pracy na halach magazynowych i przy pracach montażowych w różnego rodzaju obiektach – na przykład kościołach czy muzeach, gdzie zapewnia komfortowe i bezpieczne przewożenie dzieł sztuki i innych elementów ekspozycji. Mini żuraw ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i dużą zwrotność pozwala także na efektywne transportowanie różnego rodzaju maszyn budowlanych.

Kiedy warto zdecydować się na mini żurawia?

Mini żuraw idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wjazdu normalnego żurawia samochodowego lub gąsienicowego. Przy wyborze żurawia budowlanego należy rozpatrzyć m.in. do jakich zadań potrzebne będzie zaangażowanie takiego urządzenia. Warto wspomnieć, że można wybierać spośród żurawi wąskich, które bez problemu poruszają się w ciasnych pomieszczeniach, jak również żurawi o większych rozmiarach, które będą w stanie kompleksowo poradzić sobie z zakresem prac, miejscem realizacji czy specyfiką otoczenia.

Pozostałe rodzaje żurawi budowlanych

Jednymi z najczęściej stosowanych we współczesnym budownictwie żurawi budowlanych są żurawie samojezdne, które są urządzeniami dźwigowymi skonstruowanymi na podwoziu samochodu ciężarowego bądź na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym. Żurawie są używane do prac przeładunkowych oraz montażowych. Poza tym dostępne są także żurawie gąsienicowe oraz żurawie HDS (napędzane mechanicznie, kompatybilne z samochodami ciężarowymi), które służą do załadowywania i rozładowywania różnego rodzaju ładunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here