czw 29 wrz
16°C / 60.8°F

Zwiedzanie

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/odkryj-gdansk/zwiedzanie-gdanska
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ

Gdańsk- jedno z najpiękniejszych miast w Polsce to miejsce, które koniecznie trzeba nie tylko odwiedzić, ale przede wszystkim zwiedzić. Główne Miasto, Stare Miasto, Wrzeszcz, Oliwa, Wyspa Sobieszewska… Każdy z tych zakątków kryje w sobie historie warte poznania.

Ta strona ma pomóc w odpowiedzi na pytanie: Co warto zobaczyć w Gdańsku?
Jeśli na początku chcesz się rozeznać, gdzie w Gdańsku położone są poszczególne zabytki i atrakcje - przydatna będzie nasza interaktywna mapa Gdańska.

Zabytki Gdańska

W samym sercu Gdańska – Głównym Mieście – warto zwiedzić mieszczańskie wnętrza Domu Uphagena, Dwór Artusa, czy Ratusz Staromiejski. Droga Królewska poprowadzi przez karty historii od Bramy Wyżynnej i Przedbramia z Katownią, przez Złotą Bramę, aż po Zieloną Bramę nad Motławą. Ulica Mariacka i Piwna oczarują urokiem gdańskich przedproży i rzygaczy.

Gdańskie muzea

Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centralne Muzeum Morskie, czy Muzeum Archeologiczne – to tylko oficjalne nazwy, które kryją w sobie wiele placówek o różnym charakterze na terenie całego miasta. Katedra Oliwska, Kościół Mariacki, Kościół św. Katarzyny – każdy opowiada inną historię, przyciągając rzesze turystów zgłodniałych duchowych przeżyć.

I wiele innych atrakcji w Gdańsku

Galeria sztuki, wystawy, bursztyny, plaże, gdańskie lwy i Panienka z okienka… Warto poczuć się jak gracz na planszy historii – aby wygrać Gdańsk, koniecznie trzeba przejść wszystkie pola. Na końcu czeka każdego cenna nagroda, która warta jest poświęcenia czasu i zdartych zelówek. Nagrodą tą będą wspomnienia, które pozostaną w pamięci każdego turysty. A więc w drogę!

W zwiedzaniu pomoże Państwu z pewnością nasz mobilny przewodnik po Gdańsku - gdansk4u Mobile

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/odkryj-gdansk/zwiedzanie-gdanska
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ
comments powered by Disqus
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij