śro 26 paź
16°C / 60.8°F

Audioguide

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/praktyczne-informacje/niezbednik/audioguide
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ

Przed nami kolejny sezon z audioguide Gdańsk. W 2012 oraz 2013 roku elektroniczne przewodniki spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów, na co w głównej mierze wpływa atrakcyjność dostępnych audycji oraz elastyczny czas wypożyczenia przewodników.

Audioguide Gdańsk to jeden z produktów Gdańskiej Organizacji Turystycznej, oferujący rewolucyjne rozwiązanie z zakresu turystyki kulturowej. Jest to system elektronicznych urządzeń kieszonkowych, zastępujących tradycyjne - papierowe przewodniki. Dzięki audioguide odwiedzający Gdańsk turyści mają możliwość zwiedzenia miasta we własnym zakresie i tempie. Urządzenia są proste w obsłudze, bardzo wygodne i na dodatek ich wypożyczenie wcale nie jest drogie!

Zwiedzanie miasta z audioguide jest banalnie proste. Większość audycji uruchamia się automatycznie, gdy tylko turysta znajdzie się w pobliżu opisywanego miejsca. Kolejne punkty wyprawy oznaczone są na specjalnej mapie, którą dołączamy do każdego wypożyczonego urządzenia. Plan podróży nie pozwoli na przeoczenie któregoś z zabytków.

Audycje w systemie Audioguide Gdańsk nagrane zostały przy współpracy profesjonalnych lektorów. Odgrywają oni role znanych i związanych z miastem postaci historycznych bądź mitycznych. W ten sposób turyści mogą usłyszeć 23 historie najciekawszych miejsc Gdańska, opowiadane z perspektywy m.in. Napoleona, Uphagena czy też króla mórz – Neptuna. Wszystkie audycje dostępne są w dwóch wersjach: podstawowej i rozszerzonej. Wersja rozszerzona obejmuje większy zakres historii miasta.
Z kieszonkowym przewodnikiem zwiedzimy dwie najsłynniejsze dzielnice Gdańska – pełne zabytków Stare Miasto i malowniczą Oliwę. Co więcej, czas wypożyczenia tego innowacyjnego sprzętu jest elastyczny. Z audioguide Gdańsk możesz wybrać się zarówno na krótki – dwugodzinny spacer, jak i na długą - 24-godzinną wycieczkę.

Turyści, korzystający z naszego systemu, mogą zapomnieć o męczącym podążaniu za wycieczkowym tłumem i próbami dopchania się do przewodnika. Audioguide Gdańsk to indywidualny i… wyrozumiały partner w podróży. Pozwala na przerwanie zwiedzania w każdym momencie. W dowolnej chwili można odpocząć na ławeczce, wstąpić do restauracji na obiad lub na herbatę do kawiarni, by następnie znowu wrócić na trasę zwiedzania.

Audioguide Gdańsk to laureat nagrody specjalnej w konkursie „Najlepsza promocja turystyki województwa pomorskiego 2010” Gdańskich Targów Turystycznych. Urządzenia mobilne wypożyczane są w punktach Informacji Turystycznej na terenie Gdańska.

Operatorem systemu jest firma Media Expo z siedzibą w Gdyni, ul. 10 lutego 33, kod 81-364

Podczas wizyty w Gdańsku wypożycz kieszonkowy przewodnik turystyczny audio! Tymczasem poznaj zabytki Gdańska na stronie www

Od początku grudnia 2013 roku można bezpłatnie korzystać z audioprzewodnika po 10 nieszablonowych miejscach w Gdańsku: Literacka podróż po Gdańsku. Za wybór opowiadań dotyczących tych miejsc i realizację audioprzewodnika odpowiedzialna jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Oferta jest szczególnie interesująca dla osób pragnących poznać mniej popularne wśród turystów miejsca oraz dla miłośników literatury.

Więcej szczegółów o tym audioprzewodniku podajemy na stronie projektu Literacka podróż po Gdańsku. Zapraszamy!

Inny bezpłatny audioprzewodnik powstał w ramach projektu „Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Arteria, IKM oraz grupę Metropolitanka.
Audioprzewodnik to poruszająca opowieść o miejscu, które się zmienia i czasach, które minęły. Nagranie uzupełnia mapa ułatwiająca zwiedzanie. Audioprzewodnik po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej doskonale sprawdza się również jako słuchowisko.

Przewodnik oraz mapkę można pobrać na stronie "Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej".

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/praktyczne-informacje/niezbednik/audioguide
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ
comments powered by Disqus
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij