Skuteczne mycie elewacji w Gdańsku

Elewacja z czasem pokrywa się mniejszymi lub większymi zabrudzeniami. Jest to zależne od wielu czynników np. od położenia budynku czy ruchu w okół niego. Od czasu do czasu konieczne jest czyszczenie elewacji. Warto wiedzieć jak to skutecznie przeprowadzić i o czym pamiętać.

Czyszczenie elewacji – od czego rozpocząć?

Aby skutecznie wyczyścić elewacje budynków, w pierwszej kolejności trzeba ustalić z jakim typem zanieczyszczeń mamy do czynienia. Od tego zależy wybór sposobu czyszczenia. W niektórych sytuacjach warto zasięgnąć opinii specjalisty. Przed przystąpieniem do czyszczenia, trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj tynku. Poszczególne produkty wymagają użycia różnych preparatów. 

Dostęp linowy – mycie elewacji

W przypadku większych budynków, mycie elewacji powinno za pomocą dostępu linowego to najlepsze rozwiązanie. Tylko w ten sposób, można dotrzeć do najdalszych zakamarków. Użycie odpowiedniego sprzętu pozwala uzyskać skuteczny efekt. Z uwagi na to, że są to prace wysokościowe, które nie należą do najbezpieczniejszych, wymagane jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego. Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm. 

Najprostszy sposób na mycie elewacji 

Aby czyścić elewację dobrze jest wykorzystać po prostu wodę pod ciśnieniem. Najlepszym wyjściem jest wykorzystanie myjki ciśnieniowej. Do wody, potrzeba także dodać detergentu lub innych specjalnych środków przeznaczonych do mycia fasad. W pierwszej kolejności trzeba na mniejszym fragmencie ściany sprawdzić jaka powinna być odległość dyszy od muru. Następnie można swobodnie myć całą elewację, a po zakończonej czynności przemyć czystą wodą i pozostawić do wyschnięcia. 

W niektórych przypadkach konieczne może się okazać dodatkowe malowanie ścian zewnętrznych, jednak przy mniejszych zabrudzeniach może nie być takiej konieczności. 

Glony na ścianach 

W niektórych sytuacjach na elewacji mogą rozwinąć się skupiska glonów lub grzybów. W takim wypadku oprócz zwyczajnego czyszczenia, konieczne może się okazać odkażanie. Można tego dokonać przy pomocy odpowiednich preparatów. 

Jeżeli lokalizacja budynku sprzyja rozwojowi glonów, warto pamiętać o regularnej konserwacji ścian przy użyciu odpowiednich preparatów biobójczych. Zmniejszają one nasiąkliwość ścian, dzięki czemu ponowny rozwój tych organizmów jest utrudniony. W podobny sposób należy sobie poradzić z rozwijającymi się grzybami i pleśnią. Sytuacja wygląda trochę inaczej w przypadku elewacji drewnianych, z których tego typu zabrudzenia najlepiej usunąć szczotką. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę ropeexpert.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here