Tarasy drewniane - jak połączyć dom z ogrodem

Tarasy drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Zamiast kamiennych płyt lub innej formy wykończenia, sporo właścicieli domów z ogrodem decyduje się właśnie na tę formę zewnętrznego tarasu. Popularność rozwiązania wynika zarówno z jego naturalności, jak i wysokiej estetyki, która w prosty sposób pozwala połączyć dom z przestrzenią wokół niego. Niezależnie od tego, czy do dyspozycji jest kilka metrów kwadratowych, czy dużo większy obszar. 

  1. Tarasy drewniane cechuje wysoka estetyka wykonania.
  2. Kluczem jest właściwy dobór drewna.
  3. Warto wybierać gatunki odporne na ścieranie, a także działanie promieni słonecznych.

Tarasy drewniane – jaki materiał wybrać?

Tarasy drewniane łatwo wkomponować w przydomową przestrzeń. Aby cały projekt spełniał pokładane w nim oczekiwania, konieczny jest przede wszystkim wybór dobrego materiału, z którego taras ma zostać zbudowany. Warto wybierać przede wszystkim te gatunki drewna, które dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne. Taras musi być odporny nie tylko na działanie promieni słonecznych, lecz także deszcz, śnieg i mróz. Zmienne warunki pogodowe w Polsce wymagają świadomego wyboru drewna tarasowego. Najlepszy materiał do budowy tarasu to drewno z modrzewia syberyjskiego lub drewno egzotyczne. Uwagę zwracają takie gatunki jak: bangkirai, cumaru lub masaranduba.

Tarasy drewniane – Śląsk i okolice

Odpowiedni montaż, stabilna i dopasowana konstrukcja, odpowiednia podbudowa dopasowana do warunków podłoża. To wszystko sprawia, że tarasy drewniane na Śląsku są niezwykle efektowane. Na stronie jednego z producentów tarasów drewniany i kompozytowych można podziwiać prawdziwe perełki, które przekonują, że tarasy drewniane to ciekawe i przykuwające uwagę rozwiązanie. Podłoże pod taras powinno być stabilne, twarde i równe. Przed położeniem tarasu często konieczne jest usunięcie darni, wysypanie warstwy tłucznia lub ułożenie fundamentów punktowych. Odpowiednie przygotowanie ternu gwarantuje, że montaż drewna nie będzie stanowił problemu, a ostateczny efekt będzie zgodny z projektem.

Tarasy drewniane Małopolska i okolice

Powstające w Małopolsce tarasy drewniane bardzo dobrze komponują się z otoczeniem domu. Przykładowe realizacje projektów prezentują wykonanie tarasu w letargu egzotycznego. Warto zwrócić uwagę, że za pomocą tego typu rozwiązań wykonać można tarasy drewniane o bardzo różnych kształtach, czasami fantazyjnie wijących się wokół budynku. Do montażu desek na legarach wykorzystać można wkręty, blaszki lub klej. Między deskami powinien być zachowany 5-10 milimetrowy odstęp, który pozwala drewnu pracować. Ciekawym rozwiązaniem są również tarasy kompozytowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here