czw 27 paź
16°C / 60.8°F

Dolina Radości za złotówkę dla Gości!

30 paź'11

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/wydarzenie/dolina-radosci-za-zlotowke-dla-gosci-all-2298
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ

Po raz kolejny pod koniec października organizujemy imprezę promocyjną doliny Radości, a zwłaszcza jej sposobu zagospodarowania. 

Tytuł: Dolina Radości za złotówkę dla Gości!
Data: 30 października 2011 r., godz. 11:00-18:00
Miejsce: Kuźnia Wodna
Adres: ul. Bytowska 1 A, Gdańsk
 

Po raz kolejny pod koniec października organizujemy imprezę promocyjną doliny Radości ,a zwłaszcza jej sposobu zagospodarowania. W  latach ubiegłych podczas poprzednich spotkań mieszkańców Trójmiasta w naszym muzeum temat zagospodarowania i uporządkowania  był mocno podkreślany w wypowiedziach jak i w petycjach po spotkaniu do Władz Miasta na temat  doliny Radości.
 
Oliwa jak i dolina Radości to miejsce szczególne ,a nawet unikatowe jeżeli chodzi o rejon naszego miasta, wciąż według wielu mieszkańców czeka na swoje przysłowiowe”5 minut” ,które bez naszej pomocy i działania może nigdy nie nastąpić. Nie raz wielu turystów odwiedzających ten teren jak i mieszkańców naszego miasta  zadawało pytania?  Dlaczego tak urokliwe miejsce wciąż nie jest doceniane w promocji jak i w programie ekologicznym miasta. Dlaczego zieleń i przyroda doliny znajdująca się w samym sercu dużego miasta, posiadająca dogodną komunikację drogową  nie posiada  odpowiednich miejsc postojowych czy rekreacyjnych do spędzenia aktywnie wolnego czasu .
 
Obecnie dolina posiada już kilka ciekawych miejsc jak obiekty hotelowe - gastronomiczne, muzeum czy też chyba największą atrakcje Oliwy  ZOO ,ale dla większości  odwiedzających brakuje wciąż jeszcze miejsc, które umożliwią stworzenie nowych form  zagospodarowania  turystycznego  i rekreacyjnego. Właśnie te pytania  i argumenty turystów i mieszkańców Trójmiasta  przyświecały nam przy organizowaniu kolejnej imprezy mającej na celu promocji tego miejsca, założeniem naszym tak jak w latach poprzednich jest zwrócenie uwagi na fakt, iż dobrą wolą, działaniami jak i co ważne aprobatą do zmian można realizować te plan.
 
Nasze poprzednie działania jak i postulaty mają już pierwsze pozytywne efekty , pojawiły się pierwsze  pojemniki na śmieci, służby porządkowe oczyszczały teren doliny. Ale czy wszystko co można było wykonać zostało wykonane -chyba raczej nie dlatego też nasza impreza i spotkania mają określić  czy postulaty i zmiany w dalszym ciągu są potrzebne dla  tego miejsca. Większość z nas wie, iż podczas organizowania w naszym mieście Euro 2012 zawita do nas wielu dodatkowych turystów pragnących oprócz spotkań piłkarskich zobaczyć również nasze miasto. Również z myślą o tych turystach przyświeca nam chęć promocji doliny Radości.
 
Dlatego też obecnie podczas spotkań będziemy postulować aby w zagospodarowaniu tego miejsca wykonać jeszcze np:

- umieszczenie dodatkowych pojemników na śmieci których wciąż jest za mało
- znaków informacyjnych o lokalizacji ciekawych miejsc wartych zobaczenia np. brak do dzisiaj  znaku informującego  o lokalizacji Diabelskiego Kamienia
- większej ilości ławek i miejsc do odpoczynku czy też postoju
- poprawy stanu istniejących parkingów zlokalizowanych na tym terenie -poprawy stanu chodników jak i polepszenie bezpieczeństwa  na ulicach-możliwe rozpatrzenie  zwiększenia linii  oświetlenia ulic tego rejonu (rozpatrzenie podłączenia oświetlenia ul. Kwietnej, Bytowskiej  i Kościerskiej w jedną całość)
-  poprawa komunikacji drogowej na ul. Spacerowej głównej ulicy dojazdowej do Oliwy jak i doliny Radości

Wnioski zawarte z spotkań i dyskusji zostaną podane w formie petycji do Władz Miasta, aby znalazły środki finansowe do poprawy tego stanu rzeczy w roku 2012.

Apelujemy o liczny udział w naszej imprezie, wspólnie większością głosów możemy zmienić oblicze tak pięknego rejonu miasta, czasami nie środki finansowe tylko dobra wola i chęci ludzi mogą przenosić przysłowiowe góry.

 
Więcej informacji: www.kuzniawodna.eu 

 

Wyślij znajomemu

Wyślij link znajomemu

Powiadom znajomegoo ciekawym artykule

http://www.gdansk4u.pl/wydarzenie/dolina-radosci-za-zlotowke-dla-gosci-all-2298
Błąd przetwarzania formularza
Wiadomość została poprawnie wysłana
Powiększ
comments powered by Disqus

Zobacz także...

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij