Naturalne sposoby na naczynka

Niemal połowa ludzkości ma aktualnie duże kłopoty z naczynkami. Wynika to z wielu powodów, z czego za najważniejsze przyczyny uznaje się zaburzenia gospodarki hormonalnej, pozycję stojącą czy siedzącą pracy, brak ruchu, otyłość. W konsekwencji tych problemów natury krążeniowej, naczynka pękają. Niekiedy kruchość i cienkość naczyń krwionośnych jest dziedziczona, albo wiąże się z dolegliwościami wątrobowymi.

Są jednak nawet u osób z tendencjami do pękania naczynek skuteczne sposoby ich wzmocnienia. Można także w znaczącym stopniu ograniczyć widoczność już powstałej sieci pajączków. Jak? Zapraszamy do lektury poniższych fragmentów, gdzie opiszemy kilka najbardziej charakterystycznych metod maskowania pajączków.

Czarna jagoda

Przez niektórych zwana także borówką. Zaleca się spożywanie jej dziennie w dawce 160 mg dwa razy na dobę. Nieważne czy zjemy ją jako standaryzowany ekstrakt o 25 proc. zawartości antocyjanów, czy też jako świeży owoc, w znaczącym stopniu poprawi pracę układu krążenia oraz wzmocni naczynia krwionośne.

Myszopłoch

Umożliwia łagodzenie stanów zapalnych rodzących się wewnątrz naczyń krwionośnych. Wskazane jest zastosowanie 200 – 300 mg standaryzowanego ekstraktu rośliny na dobę.

Kasztanowiec

Umożliwia uelastycznienie i znaczące wzmocnienie zarówno żył, jak i zastawek. W ten sposób polepsza się praca układu krążeniowego. Maleją obrzęki i likwidowane są opuchnięcia. Zalecana przez lekarzy dawka kasztanowca to 100 mg dziennie – w postaci standaryzowanego ekstraktu.

Pestki grejpfruta

Ekstrakt z nich to prawdziwie złoty środek na polepszenie krążenia. Możliwe jest uszczelnianie ścian naczyń krwionośnych dzięki przyjmowaniu na dobę od 200 do 300 mg.

Witamina E

Regulujmy jej poziom w organizmie, bowiem pozwala ona na zmniejszanie stanów zapalnych naczyń, a także udrażnianie żył i poprawę przepływu przez nie krwi. Krew pod wpływem działania tego ważnego składnika ulega rozrzedzeniu. Zalecana porcja witaminy E to 400 IU, dwukrotnie w ciągu dnia.

Ginkgo biloba

Nadający się do leczenia problemów krążeniowych idealnie. Zapobieganie pękaniu naczynek z zastosowaniem tego składnika w diecie będzie widoczne, jeżeli wybierzemy standaryzowany ekstrakt o 24 proc. zawartości glikozydów falwonowych w dawce dziennej między 60 a 120 mg, dwa razy na dobę.Naturalne sposoby na naczynka

Witamina C

Działa wzmacniająco i uszczelniająco na naczynia krwionośne, efektem czego jest ich rzadsze pękanie. Warto przyjmować 500 mg po 2 – 3 razy w ciągu doby.

Bromelaina

Idealna do łagodzenia stanów zapalnych w naczyniach krwionośnych. Przyjmowanie jej w dawce po 500 mg trzy razy dziennie, zawsze pomiędzy posiłkami pozwala uniknąć zatorów.

Bioflawonoidy

Ich kompleks, na jaki składają się między innymi rutyna czy hesparydyna, może prowadzić do zwalczania pajączków. Korzystnie jest zażywać po 1000 mg w dwóch – trzech dawkach dziennie.

Owoce

Przydatne w zwalczaniu pajączków i niedoprowadzaniu do pojawienia się kolejnych jest odpowiednie skomponowanie diety z zastosowaniem świeżych owoców, w tym jeżyn, dzikiej róży, wiśni, jagód. W nich zawarte są duże ilości flawonoidów, jakie zwiększają szczelność naczyń krwionośnych i poprawiają ich elastyczność.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here