3 sposoby, które pomogą załagodzić ból spowodowany żylakami

Charakterystyczne bruzdy podskórne, które mają specyficzne zabarwienie niebieskie bądź liliowe to nic innego jak klasyczny żylak. Ich objawem nie tylko natury estetycznej jest uczucie ciężkości kończyn dolnych. Winne powstawania szpecących wybrzuszeń żył są liczne czynniki, a wśród nich między innymi siedzący tryb życia.

Coraz większej liczbie kobiet i mężczyzn doskwiera problem żylaków. Ich leczenie jest dość ciężkie, a bezpośrednim powodem ich pojawienia się są uszkodzone zastawki. Blokują one przepływ krwi i kiedy ta ulega cofnięciu, rośnie drastycznie ciśnienie krwi. W konsekwencji tego, z bardzo dużym naciskiem napiera ona na ściany żył, a te zaczynają ulegać rozszerzeniu. Powstałego żylaka nie da rady zlikwidować organizm samoistnie. Skóra znajdująca się w okolicy żylaków najczęściej nie wraca już do swego pierwszego, jędrnego wyglądu. Jest napięta, cienka, a przez to nieeleganckie żylaki są jeszcze bardziej wyraźnie widoczne. Warto również wspomnieć nieco o charakterystycznym kolorze krwi wewnątrz żylaka. Nieprzypadkowo ma ona odcień niebieskawy czy fioletowy. To wynika z faktu, że krew ta nie jest dotleniona.3 sposoby, które pomogą załagodzić ból spowodowany żylakami

Co wpływa na pojawienie się żylaków? Za najczęstsze przyczyny, poza wyżej wymienionym stojącym czy siedzącym trybem życia uznaje się wiek, słabość mięśni i brak ruchu prowadzący do ich bezczynności, nadwagę, hormony żeńskie oraz ciążę. Nawet, jeżeli żylaki nam nie przeszkadzają ze względów urodowych, koniecznie trzeba coś z nimi zrobić z powodów zdrowotnych. O tym, w jaki sposób należy sobie z nimi radzić, poniżej.

Masowanie

Poprzez regularne poddawanie kończyn masażom, możliwe jest łagodzenie dolegliwości związanych z występowaniem żylaków. Nie da rady się ich w ten sposób pozbyć zupełnie, ale na pewno ograniczyć nieprzyjemne ich skutki. Co więcej, poprzez masaż dochodzi do polepszenia krążenia i w konsekwencji tego maleje prawdopodobieństwo tworzenia się zastojów żylnych. Naprawdę dużą ulgę pacjenci mogą poczuć w momencie, gdy połączą systematyczne masaże z leczeniem farmakologicznym.

Zdrowa dieta

Nierzadko to niewłaściwie dobrany jadłospis powoduje żylaki. Musimy zatem zmienić system żywieniowy tak, aby zapewnić sobie dietę bogatą w błonnik. W ten sposób unikamy kłopotów z zaparciami. Przyda się zatem włączenie do codziennych posiłków między innymi fasoli, owsa, pełnych ziaren, jabłek, grochu. Musimy także właściwie regulować zawartość witaminy C w naszym organizmie, która znacząco wpływa na uelastycznienie żył i ich solidne wzmocnienie, czyli jest to swego rodzaju profilaktyka przed żylakami.

Więcej ruchu

Na koniec jeszcze kwestia aktywności fizycznej. Musimy zmienić dotychczasowe nawyki życiowe i uwzględnić w swoim standardowym trybie sport. W ten sposób nie tylko poprawimy swą ogólną formę i wyrobimy sobie kondycję, ale także ograniczymy przypadki tworzenia się nowych żylaków. Konieczne jest ciągłe poddawanie nóg aktywności, jaka wzmocni ich mięśni i zniweluje kłopotliwy nacisk na żyły. Warto także mieć świadomość, że im się jest szczuplejszym, tym większe prawdopodobieństwo poradzenia sobie skutecznie z problemem z żylakami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here