5 sposobów na tanie zakupy w Internecie

Polacy coraz chętniej kupują online – z powodu lockdownu ta liczba dodatkowo wzrosła, a usługi e-commerce stają się standardem. Zakupy przez Internet są bezpieczne, wygodne i tanie. Jak znaleźć najlepsze okazje i wydawać na nie jeszcze mniej?

Festiwale zakupowe, akcje promocyjne typu Black Friday czy Black Weekend, dostęp do limitowanej oferty, możliwość zakupów w przedsprzedaży, wyjątkowe okazje i akcje promocyjne dla stałych klientów, porównywarki cenowe, e-gazetki i aplikacje mobilne – to tylko kilka narzędzi, dzięki którym można kupować taniej. Zobacz wybrane z nich – oto nasz TOP 5.

Atrakcyjne promocje i okazje dla stałych klientów

Stali klienci mogą liczyć m.in. na kody rabatowe, programy lojalnościowe czy usługi dodatkowe, takie jak bezpłatna dostawa kurierem czy możliwość darmowego zwrotu towaru. Można też zamówić wybrane produkty w niższych cenach i uzyskać dostęp do najnowszej oferty wcześniej niż inni. Wiele sklepów oferuje kody rabatowe na pierwsze zakupy jako zachętę, organizowane są też różne akcje marketingowe, specjalne okazje czy programy lojalnościowe.

Internetowe porównywarki cen

Jeśli szukasz konkretnego produktu, najlepiej porównać jego cenę w różnych sklepach. Służą do tego specjalne serwisy – w ten sposób zobaczysz aktualną cenę, koszt wysyłki i zaoszczędzisz czas, który trzeba poświęcić na samodzielne zdobywanie tych danych. Porównywarka to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które pozwala wyszukiwać najlepsze okazje cenowe.

Aplikacje mobilne – sposób na tańsze zakupy

Zakupy w Internecie dynamicznie się rozwijają również dzięki tak prostym i wygodnym narzędziom jak aplikacje mobilne do robienia zakupów w sieci. Pozwalają one szybko zapoznać się z aktualną ofertą, znaleźć okazje na interesujące nas produkty i kody rabatowe w jednym miejscu, sporządzić listę zakupów, skorzystać z opcji cashback za zakupy itd. Korzystanie z atrakcyjnych zniżek i okazji staje się dzięki nim wyjątkowo proste i wygodne.

Kupuj w dużych lub nowych sklepach

Szukasz promocji i polujesz na okazje? Wybieraj nowe sklepy lub znane i duże sieci, gdyż wtedy najłatwiej znaleźć różne akcje promocyjne. Jeśli sklep dopiero rozpoczyna działalność, zależy mu na zdobyciu bazy klientów i zaistnieniu w świadomości odbiorcy – biznes na konkurencyjnym rynku wymaga wyjścia do klienta. Jednym ze sposobów są specjalne okazje i promocje. Z kolei znane sieci, zwykle mające pozycję lidera na rynku, mogą łatwiej obniżać ceny na wybrane produkty w ramach różnych akcji – warto na bieżąco śledzić ich ofertę.

Bezpłatna dostawa i darmowy zwrot

Wybieraj sklepy, które oferują dodatkowo bezpłatną dostawę kurierem albo do paczkomatu, a także darmowy zwrot. Wybrane z nich wydłużają też termin, w którym można odesłać dany produkt bez podania przyczyny. Zwykle sklep ponosi koszt wysyłki za zakupy przekraczające daną kwotę – na przykład 100 czy 200 zł. To duża zaleta, bo często droga dostawa zniechęca do tego stopnia, że opuszczamy dany e-sklep i szukamy innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here