5 środków czystości, które musi mieć nowoczesny dom

Nie ma domu, który nie potrzebowałbym środków czystości. Niezależnie od tego jak często i starannie dbasz o swój dom, każdy w którymś momencie potrzebuje gruntownego czyszczenia. Z pewnością pomogą w zachowaniu porządku najlepsze odkurzacze pionowe, jednak obok nich nadal potrzebne będą środki czystości do sprzątnięcia podłóg, blatów, toalet i innych elementów domu. Które z środków czystości są najbardziej potrzebne, które powinien mieć nowoczesny dom?

Uniwersalny płyn czyszczący

Wiele pań domu uwagi uniwersalne płyny czyszczące. Są to środki, które mogą zastąpić niemal każdy inny preparat. Płyn będzie skuteczny zarówno przy myciu podłóg, parapetów, lamp, jak i mebli. Uniwersalne środki czyszczące są delikatne dla dłoni i mają łagodną substancję zapachową. Często sprzedawane są jako koncentraty, zatem zakup jednej butelki pozwala preparat użytkować długo. Niemniej uniwersalny płyn czyszczący może nie być skuteczny przy silnych zabrudzeniach różnych powierzchni. Wówczas należy skierować swoje zainteresowanie w kierunku preparatów dedykowanych do czyszczenia konkretnego rodzaju brudu lub konkretnej powierzchni.

Płyn do podłóg

Płyny do podłóg mogą być różne w zależności od powierzchni, którą mają czyścić. Są specjalne płyny dedykowane do drewna i paneli podłogowych, A są takie, które lepiej sprawdzają się przy czyszczeniu kamienia gresu czy płytek. Przy czyszczeniu parkietu drewnianego istotna jest również jego pielęgnacja, a więc zawarte w płynie rozmaite włoski. Gdy myjemy gres czy kamień, istotne będzie niepozostawianie przez płyn smug na powierzchni podłogi. W każdym wypadku dobry płyn usunie uporczywe plamy, zostawi powierzchnię odporną na kolejne zabrudzenia i delikatnie ją nabłyszczy.

Płyn do mycia naczyń

Nawet jeśli mamy w domu zmywarkę, to płyn do mycia naczyń jest nieodzownym środkiem czyszczącym, który musimy posiadać w domu. Przede wszystkim dlatego, że mycie naczyń każdym innym płynem może być szkodliwe dla zdrowia. Jego pozostałości powiem zwykle w niewielkich ilościach pozostają na naczyniu. Płyn do mycia naczyń pomocny będzie przy zmywaniu dużych elementów jak wazy czy patelnie, które zwyczajnie nie zmieszczą się w zmywarce. Płyn również przyda się wtedy, gdy mamy szczególnie zabrudzone naczynia kuchenne, które wymagają odmoczenia. Ważne jest aby skład płynu był taki żeby nie podrażniał u dłoni.

Płyn do szyb

Szyby i lustra w domu to szczególne elementy, które wymagają dokładnego czyszczenia. Niełatwo jest uzyskać nieskazitelną powierzchnię, bez smug, używając tylko wody. Płyn do szyb i luster ma bowiem taki skład, że szybko usuwa wszelkie zacieki, plamy, odciski i inne zabrudzenia pojawiające się na przezroczystej powierzchni. Płyn do szyb powinien nie tylko dobrze zbierać zabrudzenie, ale też szybko wysychać. Dzięki temu przecierając szybę ściereczką nasączoną płynem wycieramy ją do czysta pozostawiając suchą i bez smug.

Żel do toalety

Chyba już żadna współczesna gospodyni domowa nie wyobraża sobie życia bez żelu do toalety. Żel taki pozwala nie tylko utrzymać higienę, niwelując wszelkie bakterie namnażające się wokół toalety, ale też doskonale czyści wszelkie zabrudzenia. Współczesne płyny mają tak dobrany skład, że wystarczy zalać nim wnętrze toalety, odczekać wymagany czas podany na opakowaniu, a następnie spłukać muszlę wodą. Taki sposób użycia sprawia, że żele stały się nieodzownym akcesorium czyszczącym w każdym domu. Do uzyskania krystalicznie czystej toalety nie wymaga się wysiłku ani uciążliwego szorowania. Płyn poprzez swoje działanie załatwi zarówno sprawę bakterii jak i brudu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here