50 lat gwarancji na dach

Blachodachówka jest coraz częściej wybieranym pokryciem dachowym, głównie ze względu na swoje walory wytrzymałościowe. Pod tym względem nie ustępuje dachom ceramicznym czy betonowym. Producenci blachodachówek udzielają na nie aż 50 lat gwarancji! Zapewniają przy tym, że poza czyszczeniem, dach nie wymaga w tym okresie napraw czy konserwacji. Co jeszcze przemawia za wyborem dachu z blachy?

50 lat gwarancji to okres całkiem spory, biorąc pod uwagę, że dach jest na co dzień narażony na działanie trudnych warunków atmosferycznych i poddawany działaniu wiatru, opadów czy słońca. Producent musi być zatem przekonany o solidności oferowanego przez siebie pokrycia. Właścicielowi domu daje zaś zapewnienie, że dach będzie bezproblemowy i posłuży dług. Co sprawia, że blachodachówka jest tak wytrzymała?

Wzmocniona receptura

Innowacyjny system produkcji bardzo wzmocnił blachę. Stop krzemu, aluminium i cynku uczynił ją odporną na czynniki zewnętrzne i zabezpieczył przed korodowaniem. Dachówki Gerard dodatkowo zostały wsparte bitumem – substancją, której w czasie II wojny światowej używano w Anglii dla ochrony strategicznych budynków przed nalotami. Dachówka jest niepalna, szczelna, a do tego sprężysta. Toteż nawet grad o dużej średnicy 90 mm nie jest w stanie jej uszkodzić. Może spowodować jedynie zarysowanie powierzchni.

System montażu

Do tego doszedł również innowacyjny system montażu. Dachówki nie są montowane tradycyjnie, w pionie, ale przytwierdzane horyzontalnie. System mocowania wzmacnia ośmiopunktowe przytwierdzenie do więźby. Dzięki temu dachówka nie jest podrywana przez podmuchy wiatru. Może wytrzymać wiatr wiejący z prędkością 200 km na godzinę!

Posypka wulkaniczna

Profile wieńczy posypka mineralna, dodając dachówce walorów estetycznych. Pokrycie błyszczy się, a do tego jest zabezpieczone przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych – nie traci kolorów mimo najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Nawet w basenie Morza Śródziemnego, gdzie występuje duże zasolenie, dachówka sprawdza się świetnie i nie traci swoich właściwości.

Dachówka 7 razy lżejsza niż profile ceramiczne czy betonowe!

Niebywałą zaletą jest także jej lekkość. Dachy blaszane z łatwością można przetransportować w trudno dostępne miejsca, np. na tereny górskie czy posesje bez utwardzonej drogi dojazdowej. Do przewozu blachodachówki wystarczy jedynie auto transportowe.

Lekki dach może być też z powodzeniem układany na starszych konstrukcja. Nie obciąża nadmiernie więźby toteż przed jego położeniem zwykle nie jest konieczne nawet wzmacnianie konstrukcji. To doskonała alternatywa, kiedy jesteśmy zmuszeni do wymiany dachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here