Efekt 500+ jest zauważalny także dla branży turystycznej. Okazuje się, że rodziny z dwójką dzieci coraz chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje.

Coraz więcej rodzin 2+2 na wakacjach

Program 500 plus miał pozytywnie wpłynąć na życie rodzin wielodzietnych i poprawić jego komfort. Rodzice deklarowali, że pieniądze, które dostaną od państwa, przeznaczą na zajęcia dodatkowe dla dzieci, bieżące wydatki, ale także na zorganizowanie rodzinnych wakacji. Już teraz możemy zauważyć, że liczba wyjeżdżających dzieci na wakacje za granicę wzrosła o 46% (według raportu Wakacje.pl)! Co interesujące, największy wzrost został odnotowany przy wyjazdach 4-osobowych: rodzice + dwoje dzieci, czyli beneficjentach rządowego programu.

Popularne kierunki

Najczęściej wybieranymi kierunkami stały się Grecja, Albania, Bułgaria, czy Macedonia. Niezwykłą popularnością cieszyły się także oferty last minute. Wiele biur podróży musiało nawet dokupywać pokoje w hotelach, bo zainteresowanie turystów był aż tak duże. Dobrze tym samym odpowiednio wcześniej zaplanować przyszłoroczne wakacje — tak, by załapać się na dobrą ofertę i oszczędzić sobie stresów w przypadku wyprzedanych miejsc.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że rodziny z dziećmi bardzo często wybierają Grecję, jako miejsce wakacyjnych wojaży. Jest to kierunek wprost stworzony na takie wyjazdy. Grecja zachęca niewielką odległością, która wiąże się z krótkim przelotem, licznymi hotelami z atrakcjami dla dzieci, a także niedrogim pobytem w pięknych okolicznościach przyrody. Według raportu do Grecji wyjechało o 28% dzieci więcej niż w zeszłym roku.

Jak zaplanować wakacje z dziećmi

Z pewnością zagraniczne wakacje z dziećmi staną się jeszcze popularniejsze. Dobrze już wcześniej zdecydować się na kierunek podróży i poszukać ciekawych ofert dla rodzin z dziećmi. Biuro Podróży ITAKA oferuje wiele opcji wakacyjnych doskonałych dla rodzin z dziećmi. Istotne, by wybrać hotel, który zapewni dzieciom rozrywkę, a także lokalizację, która będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Gdy połączymy te wszystkie czynniki to będziemy mieli do czynienia z wakacjami idealnymi.

Dodatkowe finansowe wsparcie od rządu umożliwi wielu rodzinom wybranie się na zagraniczne wakacje. Ta tendencja będzie rosła z roku na rok. Należy mieć na uwadze, że dla biedniejszych rodzin to jedyna szansa na odpoczynek za granicą.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here