Ciekawym i nowym kierunkiem wakacyjnym jest Albania. Położona nad Morzem Adriatyckim i Jońskim Albania kusi niskimi cenami wyjazdów, zwłaszcza w opcjach „Last Minute”. Czy warto zdecydować się na taką ofertę wyjazdową?

Nieznany turystyczny raj na Bałkanach

Jednym z atutów oferty Albania last minute jest to, że taki kierunek wakacyjny nie jest jeszcze zbyt popularny wśród europejskich turystów. Do Albanii organizowane są już wycieczki i wyjazdy wypoczynkowe przez liczne biura podróży, ale nie tak licznie jak np. do Hiszpanii, Włoch czy Chorwacji. Albania pozostaje więc ciekawą, fascynującą alternatywą dla standardowych kierunków wakacyjnych. Piaszczyste plaże, gdzie spokojnie można rozłożyć leżak lub ręcznik, piękne zabytki, cisza i spokój, nawet w szczycie sezonu letniego. Ciepły i łagodny klimat Albanii zachęca do wyjazdów. Wystarczy powiedzieć, że w wielu kurortach jest ponad 290 słonecznych dni w roku.

Cudowne plaże

Albania może poszczycić się doskonałymi plażami – kamienistymi i piaszczystymi, w zależności od tego, do jakiego kurortu się udajemy. Woda w morzu jest czysta, turkusowa i zachęca do kąpieli. Wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów kurortów należy wymienić plażę w Ksamilu, Sarandę czy Vlorę.

Albańskie zabytki

W całej Albanii rozsiane są betonowe bunkry, które przypominają i są świadectwem, trudnej historii tego kraju. Wśród zabytków, które warto zobaczyć w Albanii warto wspomnieć o mieście tysiąca okien – Berat oraz mieście tysiąca schodów – Gijrokastra. W Albanii znajdują się „albańskie Pompeje”, gdzie mieści się świetnie zachowana starożytna osada z amfiteatrem, ruinami bazyliki i świątynią.

Cuda natury w  Albanii

75 proc. powierzchni kraju zajmują góry. Wycieczka w albańskie góry może być przygodą życia. Znajdziemy tam zachwycające krajobrazy, tak jak ten na Błękitne Oko, czyli źródła z krystalicznie czystą wodą, otoczone przepięknym lasem. Jednym z najbardziej malowniczych zakątków Albanii jest kanion Osumi. Rzeki wijące się wśród gór są trasami dla pontonów, które pokonują wiele spadków i wodospadów podczas raftingu. Przewodnik po Albani na stronie: https://www.wycieczka.pl/przewodnik/albania.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here