asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna jest to tak zwana prawa ręka stomatologa. Dzięki niej w gabinecie otrzymamy profesjonalną obsługę.Bez asystentki praca dentysty przebiegnie znacznie wolniej. Asystentka stomatologiczna pilnuje procedur higieny oraz porządku w gabinecie. Jest także wielkim wsparciem dla pacjentów, którzy bardzo często boją się zabiegów. Pomaga również osobom przychodzącym na wizytę ze swoimi dziećmi.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-asystentka-stomatologiczna/

Co należy do obowiązków asystentki stomatologicznej?

Do obowiązków, które należą do asystentki stomatologicznej będą należały przede wszystkim czynności tak jak dbanie o higienę oraz utrzymanie porządku w gabinecie. Codziennie asystentka zajmuje się przygotowaniem gabinetu do spełnienia norm jakościowych. Sprząta stanowisko lekarza, tak aby było ono gotowe do przyjęcia nowego klienta. Asystentka dba o to, aby narzędzia były odpowiednio zabezpieczone i wysterylizowane. Do jej obowiązków będzie należała również obsługa autoklawu do sterylizacji narzędzi. Asystentka stomatologiczna przygotowuje pacjenta do zabiegu. Po każdym zabiegu stomatologicznym, asystentka przeprowadza dezynfekcję oraz dezynfekuje sprzęt.

Asystentka stomatologiczna, czyli prawa ręka dentysty

Podczas zabiegów asystentka pomaga lekarzowi w podawaniu odpowiednich narzędzi. Pozwala to na szybkie i sprawne manipulowanie nimi przy pacjencie. Dodatkowo asystentka sporządza preparaty lecznicze. Miesza oraz rozrabia ze sobą preparaty, które później są używane przez lekarza. W taki sposób wizyta skraca się do potrzebnego minimum. Lekarz szybciej i sprawniej może zadbać oraz naprawić ubytek w zębie. Asystentka stomatologiczna służy również wsparciem psychicznym dla pacjenta, ponieważ czasami bardzo on tego potrzebuje.

Praca asystentki stomatologicznej

Pracując w takim zawodzie możemy spotkać się z naprawdę różnymi ludźmi. Praca ta nie należy do najłatwiejszych. Może być ona naprawdę ciężka, kiedy pacjent nagle zemdleje, przestraszy się igły czy też zacznie odmawiać współpracy. Jeżeli chcemy pracować na takim stanowisku powinniśmy dysponować sporą cierpliwością oraz empatią do innych, a także odpornością na silny stres.

Zobacz też: http://www.skandynawskieinspiracje.pl/aranzacja-ogrodu-architekci-krajobrazu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here