Turyści, którzy spędzają urlop w Egipcie, zazwyczaj ograniczają się do zwiedzenia Kairu i wielkich piramid w Gizie. Nie brak jednak i takich, dla których urlop w tym kraju jest wspaniałą wyprawą w czasy faraonów. Tacy turyści chcą poznawać najpiękniejsze zakątki tego państwa oraz na własne oczy ujrzeć to, o czym wcześniej mogli jedynie poczytać w książkach do historii. Dla nich jednym z ciekawszych miejsc na terenie Egiptu jest Sakkara. Atrakcje czekają tu niemal na każdym kroku.
Co mogą zobaczyć turyści odwiedzający Sakkarę?
Sakkara zachwyca przede wszystkim swym pustynnym charakterem. Położona na wzniesieniu powyżej Memfis w odległości zaledwie 30 kilometrów od Kairu, jest częstym celem wycieczek. Sakkara przez ponad 3 tysiące lat służyła jako wielka nekropolia, przy czym najcenniejsze obiekty znajdujące się w tym miejscu pochodzą z czasów Starego Państwa.
Jakie atrakcje czekają na turystów w tym miejscu?
Jednym z ciekawszych obiektów jest mastaba Mereruki – największa mastaba w Sakkarze, która składa się z 32 komór. Ciekawie prezentuje się również kaplica grobowa Ti, ozdobiona pięknymi reliefami. Godnym polecenia obiektem jest też piramida Unisa.
Najbardziej znanym grobowcem w Sakkarze jest jednak piramida Dżesera. To niewysoka (62 metry), schodkowa piramida, która ma ogromne znaczenie dla kultury i sztuki egipskiej. Była to bowiem pierwsza piramida, która powstała w tym kraju i która związana jest z początkami kultu słońca w Starym Państwie.

http://www.rodzinne-wakacje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here