Bachata

Bachata to taniec, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością na całym świecie. Jest bardzo zmysłowy i dynamiczny. Jest idealny zarówno do tańczenia w parze, jak i solo. Co warto wiedzieć na jego temat i dlaczego warto się go nauczyć? Podpowiadamy.

Na czym polega taniec bachata?

Bachata wywodzi się z Dominikany. Należy do dynamicznych i zmysłowych rodzajów tańców latynoskich. W popularności jest zaraz za dobrze znaną i rozpoznawalną salsą. Jednak w znaczny sposób się od niej różni. Dużą wagę w tańcu przywiązuje się do sensualności, zmysłowości, a pikanterii dodaje mu nieco erotyzmu. Wszystko dlatego, że głównym jego celem jest wyzbycie się wszystkich zahamowań i pełne skupienie na czerpaniu radości z muzyki. Jest to taniec przeznaczony zdecydowanie dla osób odważnych, otwartych i pewnych siebie.

Czy taniec bachata jest trudny?

Wiele osób uważa, że bachata jest tańcem znacznie trudniejszym do nauczenia, na przykład w porównaniu do typowej salsy. Nie jest to jednak do końca prawda. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru człowieka, który uczy się idei oraz zasad panujących w tym specyficznym rodzaju tańca. Posiadając choć szczątkowe doświadczenie w innym, latynoskim tańcu można z łatwością nauczyć się poszczególnych kroków bachaty.

Największą trudność może sprawić duży nacisk na seksualność. Aby umieć dobrze tańczyć bachatę trzeba wyzbyć się pewnych typowych zahamowań i umieć poruszać się bez kłopotliwego skrępowania. Na początku nie jest to łatwe, ale wraz z kolejnymi lekcjami można przekonać się, że jest to świetny sposób na to, aby jeszcze lepiej poznać własne ciało i nauczyć się je lepiej kontrolować.

Czym bachata różni się od salsy?

Salsa jest dynamiczna i szybka. Partnerzy dużo bardziej skupieni są na tańcu niż na sobie. Natomiast w przypadku bachaty dużą wagę przywiązuje się do sensualności i bliskości obu tańczących osób. Jest to taniec w którym można pozwolić sobie na pewne improwizacje i nie ma obowiązku tańczenia według bardzo specyficznych wymogów choreograficznych. Może się dzięki temu wydawać, że bachata jest łatwiejsza do nauczenia. Nie jest to jednak prawda, ponieważ wciąż obowiązują tutaj istotne reguły, których należy przestrzegać, aby taniec był przez cały czas żywiołowy i dynamiczny. Bachata wymaga również nieustannej bliskości obu partnerów na parkiecie, gdzie w salsie od czasu do czasu można pozwolić sobie na swobodny taniec solo. Chcąc nauczyć się tego tańca, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „bachata Gdańsk”, aby móc znaleźć dobrą szkołę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here