Bass Astral x Igo - IT’S DARK TOUR

Duet, który przeformułował możliwości polskiej sceny muzyki elektronicznej powraca już tej jesieni, aby zagrać osiem wyjątkowych koncertów. Poza niepowtarzalnym charakterem tworzonej przez nich muzyki, tym razem możemy liczyć na orbitujące poza Ziemią wizualizacje i wyczekiwane zapowiedzi materiału na nadchodzący album.

Producent Kuba Tracz oraz wokalista Igor Walaszek – ponieważ to oni tworzą Bass Astral x Igo – rozpoczęli swoją obecność na scenie od bezsprzecznie innej stylistyki niż ta, z którą identyfikujemy ich obecnie. Ich pierwszy zespół Clock Machine poruszał się w bardziej rockowo – punkowych klimatach, a dwaj panowie wydali wraz z nim aż trzy albumy! Dopiero spontaniczny eksperyment i rok 2015 przyniosły olśnienie w postaci muzyki elektronicznej, której struktura, melodia i wokal wymykają się wszelkim dostępnym schematom. Wykorzystując swoje poprzednie doświadczenia, duet nie dopasowuje się do aktualnie panujących trendów, tylko tworzy własne, oryginalne połączenie w niepowtarzalnym klimacie rocka alternatywnego. Po marcowej premierze Orell – drugiego, pełnego wydawnictwa zespołu – pozytywne recenzje krytyków nie dorównywały wybitnej w skali przemysłu muzycznego reakcji odbiorców. Bass Astral x Igo zapełnili lukę, którą wielu polskich słuchaczy miało w swoich zapętlonych dyskografiach. Po wyprzedane w mgnieniu oka wiosennej trasie koncertowej, przyszedł kolejny eksperymentalny pomysł, który ponownie został doskonale przyjęty. Bass Astral x Igo Orkiestra – projekt performatywny, w którym na scenie duetowi towarzyszył kwartet smyczkowy, instrumenty dęte oraz sekcja rytmiczna. Już niedługo czekają nas nowe doświadczenia. Ekscytacja nadchodzącym wydawnictwem sięga zenitu, więc artyści postanowili dać nam choć kilka wskazówek, jednak nie byliby sobą, gdyby nie zrobili tego w ponadprzeciętnej aranżacji. Pełna emocji, improwizacji, błysków, obrazów – It’s Dark Tour z dniem ogłoszenia stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych tras w nadchodzących miesiącach. Jeden z wielu koncertów zostanie zagrany 15 listopada 2019 na Ergo Arenie w Gdańsku.

Sprzedaż biletów na jesienną trasę koncertową Bass Astral x Igo – „It’s dark tour” rozpocznie się 4 września za pośrednictwem strony internetowej bassastralxigo.empikbilety.pl. Dla członków programu Empik Premium przygotowano nie lada niespodziankę – będą mieli oni pierwszeństwo w przedsprzedaży biletów zaplanowanej na 3 września.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here