Baterie umywalkowe - jak wybrać odpowiednią?

Czyste ręce to podstawa utrzymania poprawnej higieny osobistej. Bez możliwości umycia rąk osiągnięcie tego celu byłoby bardzo utrudnione. Na szczęście wysokiej jakości bateria umywalkowa pomaga w zachowaniu czystości i zadbaniu o higienę. Jak jednak wybrać odpowiednią baterię umywalkowa? Czym różnią się od siebie poszczególne modele? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli podziału baterii umywalkowych ze względu na sposób ich obsługi.

Wyróżniamy zatem tutaj baterie jednouchwytowe, które jak sama nazwa wskazuje posiadają wyłącznie jeden uchwyt. W zależności od jego położenia względem osi poziomej zmieniać się będzie temperatura wody. Zmiana płaszczyzny pionowej uchwytu ma natomiast wpływ na ilość wody.

Najlepsze baterie do umywalki

Kolejny rodzaj to baterie dwu-uchwytowe. Jest to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań, jeżeli chodzi o tego typu urządzenia. Bateria tego typu wyposażona jest w dwa pokrętła – jedno odpowiedzialne za wodę ciepłą a drugie za wodę zimną. Tego rodzaju baterie znakomicie sprawdzą się w łazienkach w stylu retro lub też vintage.

Spotkać można się również z bateriami bezdotykowymi. Najczęściej spotkać można je w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej czy też w galeriach handlowych. Sposób ich działania oparty jest na czujnikach podczerwieni rejestrujących ruch rąk użytkownika.
Decydując się na baterię umywalkową trzeba też zdawać sobie sprawę z możliwego sposobu jej montażu. Wyróżniamy zatem baterię ścienne lub też stojące. To jaką powinniście wybrać zależy od tego w jaki sposób w łazience została poprowadzona instalacja. Dodatkowo należy zwrócić uwagę iż wybór baterii warunkuje również dobór samej umywalki.

Jaką baterię umywalkową wybrać?

Podczas wyboru baterii umywalkowej warto zwrócić również uwagę na zastosowaną głowicę. Ogólnie spotkać można trzy rodzaje głowic. Najtańsze to głowice mosiężne. Wraz z niską ceną dostajemy niestety niezbyt precyzyjną możliwość ustawienia temperatury. Decydując się już jednak na głowicę termostatyczną mamy możliwość najbardziej dokładnego dostosowania temperatury, jak i też płynącego strumienia wody. Swoistym złotym środkiem są natomiast głowice ceramiczne. Gwarantują one bowiem nie tylko sporą dokładność ustawienia strumienia wody, jak i też odznaczają się dużą wytrzymałością.

Nie bez znaczenia podczas wybierania baterii umywalkowej będzie długość samej wylewki. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że musi być ona dopasowana do rozmiaru umywalki. W przypadku, gdy kran będzie zbyt długi to podłoga łazienki nieustannie będzie zachlapana. Zbyt krótka wlewka utrudni natomiast umieszczenie rąk pod strumieniem wody. Przyjmuje się zatem, że długość wylewki powinna stanowić połowę szerokości samej umywalki.

Wysoka jakość, idealny wybór baterii umywalkowej

Dobór baterii do umywalki powinien być też uzależniony od stylu, w jakim urządzona jest dana łazienka. Jak wspomnieliśmy wcześniej baterie z kurkami sprawdzą się najlepiej w łazienkach w stylu retro, zwłaszcza gdy będą w kolorze mosiądzu. Proste baterie umywalkowe o minimalistycznej formie sprawdzą się natomiast w łazienkach w stylu skandynawskim lub też nowoczesnym.

Na ostateczną cenę baterii umywalkowej wpływ ma również materiał, z jakiego została ona wykonana. I tak najtańsze modele mogą zaczynać się już od 45 złotych, podczas gdy modele renomowanych producentów, pokryte dodatkową powłoką chroniąca przed zarysowaniem mogą sięgać nawet przeszło dwóch tysięcy złotych. Wszystko zależy tutaj od konkretnego modelu i gustu klienta. Można ogólnie przyjąć iż proste, klasyczne modele są najtańsze podczas gdy te bardziej nowoczesne wiązać się będą z większym wydatkiem finansowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here