Bezpieczeństwo pokoju dziecka jest dla rodziców priorytetem. Urządzanie pokoju maluszka powinno być odpowiednio przemyślane. Istotne jest zarówno chronienie dziecka przed zranieniami przez meble czy zabawki, ale także ochrona przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych oraz profilaktyka antywłamaniowa. Warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka już podczas przygotowywania dla niego pokoju.

Systemy antywłamaniowe w pokoju dziecka to w dzisiejszych czasach coraz powszechniejsze rozwiązanie. Podłączenie rolet elektrycznych do alarmu systemem INT-IORIS pozwala na uniemożliwienie niepowołanym osobom dostępu do pomieszczenia. Poza tym obecność czujek alarmowych i dymu daje poczucie, że pokój naszego maleństwa jest odpowiednio chroniony.

Bezpieczne urządzenie pokoju dziecka

Podczas urządzania pokoju dziecka warto postawić na maksimum naturalnych materiałów. Standardem stają się ściany pokryte nietoksycznymi farbami, meble powstałe bez użycia szkodliwych substancji oraz zabawki przebadane atestem. Warto sprawdzić, czy meble przeznaczone do dziecięcego pokoju posiadają konieczne certyfikaty. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie kantów oraz wystających elementów za pomocą gumowych osłonek. Dzięki temu raczkujący maluch nie zrobi sobie krzywdy, nawet gdy uderzy się lub zahaczy o meble.

Dekorowanie pokoju dziecka w bezpieczny sposób

Urocze dywaniki, ozdoby i maskotki przeznaczone do pokoju dziecięcego to świetny sposób na uzyskanie przytulnej atmosfery. Warto jednak mieć na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Z dywanów i chodników najlepiej w ogóle zrezygnować, gdyż zwiększają ryzyko poślizgnięcia się. Wszelkie ozdoby najlepiej kupować u sprawdzonych producentów, którzy mogą poszczycić się odpowiednimi atestami.

Elektronika w służbie bezpieczeństwa

Popularne w ostatnich latach elektroniczne nianie, które ułatwiają rodzicom opiekę nad dzieckiem. Coraz częściej są wypierane przez urządzenia montowane w łóżeczkach, które mają na celu monitorowanie snu maleństwa. Pozwala to na uniknięcie strachu przed zatrzymaniem oddechu lub śmiercią łóżeczkową. Kolejnym urządzeniem, które idealnie sprawdza się w pokoju dziecka są kamery rejestrujące to, co dzieje się w pomieszczeniu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, w której zatrudniamy nianię. Powierzenie komuś swojej pociechy jest oznaką najwyższego zaufania, ale umiejętna kontrola daje poczucie bezpieczeństwa.

Zobacz także:  Ochrona garażu – jak dbać o bezpieczeństwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here