Biokominki narożne to technologia, która z roku na rok zyskuje na popularności. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na ich elegancję, funkcjonalność, a także łatwość w użytkowaniu. To idealne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy z jakichś powodów do tej pory nie mogli pozwolić sobie na zainstalowanie kominka w swoim domu. Dlaczego warto wybrać biokominek narożny?

Biokominek narożny – element wystroju

Nowoczesne mieszkania to przede wszystkim dużo otwartych przestrzeni. W lokalach z mniejszym metrażem stosuje się je po to, by optycznie powiększyć oraz oświetlić pomieszczenie. Biokominek narożny to świetny wybór z aranżacyjnego punktu widzenia. Wnęka, w której palenisko można obserwować z dwóch stron to rozwiązanie, które warto zastosować np. na zbiegu dwóch pomieszczeń. Kuchnia połączona z salonem zyska na atrakcyjności, gdy ich wspólnym punktem będzie stylowe palenisko.   

Biokominek – dodatkowe źródło ciepła

Biokominek poza funkcją estetyczną może być traktowany również jako dodatkowe źródło ciepła. Biokominki nie są klasyfikowane jako urządzenia grzewcze, jednak przybliżona moc standardowego biokominka może wynieść ok. 2-3kW, co można porównać z jednym standardowej wielkości grzejnikiem. Biokominki dają ciepło, wbrew stwierdzeniu, że są jedynie elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma również zabudowa biokominka. Wybór materiałów, a także mnogość ich zastosowania sprawiają, że na pewno każdy dobierze odpowiednią do stylu mieszkania, czy domu zabudowę zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. W przypadku biokominków należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, ponieważ w wyniku spalania biopaliwa wytwarza się dwutlenek węgla.   

Biokominek z szybą czy bez?

Jednym z częstych pytań odnośnie do biokominków jest to, czy wybrany model powinien posiadać szybę. Tradycyjne kominki są zamniętymi paleniskami, dlatego posiadają drzwiczki z szybą, w przypadku biokominków przeszklenie nie jest wymagane. Jego ewentualne zastosowanie ma przede wszystkim walory estetyczne, a także ogranicza dostęp do otwartego ognia. Cześć posiadaczy biokominka decyduje się na szybę już w trakcie użytkowania, ponieważ jest to element, który można dokupić w każdej chwili, a jego montaż jest niezwykle prosty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here