Biuro nieruchomości

Rynek nieruchomości to jedna wielka zmienna – tak można go chyba opisać w bardzo krótki sposób. Jedne nieruchomości się pojawiają, a kolejne znikają, ponieważ akurat trafił się zainteresowany nimi kupiec. Dlaczego tak dużo osób uważa, że na rynku nieruchomości nie warto być samemu? Czemu korzystanie z biura nieruchomości cieszy się tak dużą popularnością?

Prowizja dla agenta

Może warto wspomnieć, dlaczego nie warto korzystać z biura nieruchomości? Tak, jeżeli ktoś chciałby być uczciwy sam wobec siebie, to musi wiedzieć, że każdy agent nieruchomości pobiera prowizję od swoich klientów. Jej wysokość ustalana jest zawsze indywidualnie z daną osobą.

Na wielkość takiej prowizji wpływać może, chociażby miasto gdzie mieszkamy, jak również wielkość danego lokalu, który nas interesuje. Poza tym – im większa liczba poszukiwanych nieruchomości, tym cena może być większa. Czasem warto więc zastanowić się, czy współpraca z biurem nieruchomości jest czymś, co nam faktycznie będzie potrzebne. A może samodzielnie uda nam się rozprawić i znaleźć dla siebie idealną nieruchomość?

Rozpoznanie rynku

Tak, nie każdy lubi wydawać pieniędzy na agenta, ale z drugiej strony – kto tak doskonale się zna na rynku nieruchomości, jak nie agent? Człowiek, który na bieżąco obserwuje wszystkie zmiany i regulacje oraz dobrze wie, gdzie zawsze na klienta czekają korzystne oferty, jest kimś, komu można naprawdę zaufać, jeżeli ktoś chce znaleźć coś dobrego.

Agent nieruchomości umie zrobić dobre rozpoznanie rynku – w szczególności, jeżeli w jego bazie nie ma aktualnie interesującej klienta oferty. To niczemu nie szkodzi, bowiem zawsze można poszukać dalej, aby w końcu znaleźć tą jedną, jedyną nieruchomość, którą w końcu klient będzie w stanie zaakceptować.

Co warto wiedzieć, to fakt, że prowizja płacona jest agentowi dopiero wtedy, kiedy klient podpisze już umowę na nieruchomość. Nie ma mowy o wcześniejszym wypłacaniu prowizji, co też wydaje się dla obu stron uczciwą transakcją, którą warto przeanalizować, jeżeli chcemy być pewni, że w nasze ręce trafia dobry dom lub mieszkanie.

Oszczędność czasu

Dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości? Ponieważ dla wielu osób może się okazać, że jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy (chociażby na paliwo). Zamiast oglądać byle jakie oferty, agent wybiera tylko takie, które mogą być w jakikolwiek sposób dopasowane do potrzeb klientów. Może nie będą one od razu perfekcyjnie idealne, ale wśród nich znajdzie się ta jedna, jedyna, dzięki której powiemy „tak, jestem gotów ją kupić/wynająć”.

Po co oglądać coś, co nam w ogóle nie będzie odpowiadało? Agent nieruchomości ustawia sobie coś na kształt „profilu” klienta i dzięki temu wie, na jakie ogłoszenia ma patrzeć. Jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to klient otrzymuje odpowiednie powiadomienie, że oto można jechać na oględziny. Do tego współpraca z biurem pozwala znaleźć nieruchomości pewne, dzięki czemu przy sprzedaży mieszkań/domów będziemy mieli pewność, że ona faktycznie stanie się nasza.

W przygotowaniu artykułu pomogli nam pracownicy biura nieruchomości Biuro-Partner.com z Gdańska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here