Biżuteria – jak ją nosić, żeby każdego dnia wyglądać doskonale?

0
978

Większość kobiet posiada biżuterię, jednak nie każda wie jak ją nosić, żeby wyglądać dobrze i podkreślić swój indywidualny styl. Warto jest dobrze przemyśleć zakup biżuterii. Powinna być ona nie tylko modna, ale również pasująca do naszej osobowości. Jak wybrać i nosić biżuterię damską, żeby wyglądać dobrze podpowiada sklep Manoki.pl

Biżuteria, która pasuje do nas

Niezależnie od tego jaką biżuterię kupujemy warto wybierać modele, które pasują do nas. Nie decydujmy się na zakup bransoletek czy naszyjników tylko dlatego, że są one modne lub dobrze wyglądają na modelu. Jeżeli czujemy, że dany dodatek nie pasuje do naszego indywidualnego stylu, postawmy na inną biżuterię.

Ważne jest, żeby wybierać taką biżuterię, którą będziemy nosić jak najczęściej. Zanim zdecydujemy się na zakup, zadajmy sobie pytanie, czy dane kolczyki lub bransoletka będą pasowały do większości naszych stylizacji. Często zdarza się, że kupujemy biżuterię, w której wyglądamy dobrze i która się nam podoba, jednak nie pasuje ona do ubrań, które mamy w swojej szafie. W efekcie dodatek nie jest używany.

Postawmy na umiar

Zdaniem większości stylistów jeżeli chcemy wyglądać dobrze w biżuterii, powinniśmy postawić na umiar. Nie oznacza to wcale, że koniecznie musimy poprzestawać na jednym cienkim łańcuszku (rozwiązanie to sprawdzi się  jedynie w przypadku zwolenników minimalizmu). Chodzi raczej o to, żeby nie zakładać wszystkich ozdób jakie posiadamy. Zastanówmy się, który naszyjnik będzie pasował do sukienki, którą zakładamy dzisiaj. Ważne jest, żeby biżuteria pasowała do naszej garderoby stylistycznie i kolorystycznie.

Choć współcześnie modny jest maksymalizm, pamiętajmy, że zbyt duża ilość pierścionków i bransoletek może nas przytłoczyć. Dodatkowo nadmierna ilość biżuterii sprawi, że będzie nam po prostu niewygodnie.

Wybierzmy jeden dominujący akcent 

Bardzo popularną praktyką, która pozwoli nam wyglądać lepiej w biżuterii jest wybranie jednego dominującego akcentu. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że do naszej stylizacji będą pasowały duże, bogato zdobione kolczyki, zrezygnujmy z bardzo ozdobnego naszyjnika, bransoletki i pierścionków. W przeciwnym razie możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Gdy wybieramy bardzo ozdobne kolczyki, nie musimy wcale rezygnować z innej biżuterii. Postarajmy się jednak, żeby była ona stonowana. W takiej sytuacji lepiej jest postawić na jeden cienki łańcuszek niż na kolię pereł.

Dostosujmy biżuterię do budowy naszego ciała

Będziemy dobrze wyglądać w biżuterii pod warunkiem, że będzie ona dostosowana do budowy naszego ciała. Kobieta o bardzo drobnej budowie nie powinna zakładać zbyt masywnej biżuterii, gdyż takie ozdoby ją przytłoczą. Dodatki tego typu będą natomiast prezentowały się dobrze na osobie wysokiej o mocnej budowie ciała. Jeżeli mamy krótką szyję, nie zakładajmy masywnych naszyjników, gdyż tego typu dodatki optycznie ją skrócą. Możemy sobie na nie pozwolić w przypadku, gdy nasza szyja jest smukła i długa.

Pamiętajmy, że biżuteria akcentuje pewne części naszego ciała. Jeżeli zakładamy pierścionki i bransoletki – sprawiamy, że nasze dłonie i nadgarstki zostają wyeksponowane. Z tego względu zanim założymy biżuterię zadbajmy o to, żeby były one wypielęgnowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here