Black Friday w Media Expert

Od pewnego czasu „czarny piątek” cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Już teraz mnóstwo osób czeka na ten dzień, aby móc zakupić wymarzone produkty w atrakcyjnych cenach. W tym roku to 29 listopada klienci wielu sklepów będą mogli pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Media Expert już teraz szykuje korzystne rabaty na wybrany sprzęt elektroniczny oraz AGD.

Historia Black Friday na świecie

Black Friday to niezwykły dzień podczas którego sklepy oferują bardzo korzystne promocje wywodzi się z Ameryki. Wiąże się on ze Świętem Dziękczynienia, które to jest tam obchodzone w wyjątkowy sposób.

W 1863 roku ówczesny prezydent Abraham Lincoln sprawił, ze stało się ono świętem narodowym. Od tamtej pory święto Dziękczynienia jest każdego roku obchodzone w ostatni czwartek listopada, a w kolejnym dniu rozpoczyna się okres przedświąteczny. Wówczas to prawie wszystkie amerykańskie sklepy organizują największe wyprzedaże.

Inna historia tego znanego z szalonych zakupów dnia nawiązuje do latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to amerykańscy sprzedawcy otrzymali pierwsze w pełni godziwe wynagrodzenie. Wówczas to nazwa „czarny” została zaczerpnięta od koloru tuszu za pomocą którego właściciele sklepów podkreślali swoje znaczące zyski.

Tego niesamowitego dnia zakupowe szaleństwo dopada niemalże każdego Amerykanina. Niemalże biją się oni o towary, które to chcą nabyć za bardzo atrakcyjną cenę.

Czarny Piątek w Polsce

W Polsce Czarny Piątek po raz pierwszy został zorganizowany dopiero w 2011 roku. Na początku brały w nim udział tylko duże sklepy stacjonarne, które to w tym dniu wyprzedawały swoje zapasy magazynowe po atrakcyjnych cenach. Z biegiem lat popularność Czarnego Piątku zaczęła rosnąć, a poszczególni handlowcy dostrzegając zainteresowanie klientów zaczęli brać licznie udział w tych promocjach.

Dziś oprócz sklepów stacjonarnych, w akcji biorą udział również sklepy internetowe. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą skorzystać z korzystnych wyprzedaży bez konieczności wychodzenia z domu. Największa wyprzedaż internetowa, zwana – Cyber Monday ma miejsce w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia.

Black Weeks – czarny tydzień promocji

Wcześniejsze lata przyzwyczaiły klientów do tego, że mnóstwo promocji przygotowywanych z okazji „Czarnego Piatku” rusza już kilka dni wcześniej. W taki oto sposób popularność zyskał – Black Week, a więc Czarny Tydzień. Obecnie wielu klientów szczęśliwymi nabywcami wymarzonych towarów zostaje już w czwartek, a nawet w środę. Niemniej warto pamiętać o tym, że najgorętsze promocje są zarezerwowane tylko i wyłącznie na „Czarny Piątek”.

Czarny Piątek w Media Expert

Czarny Piątek to świetny czas, aby pomyśleć o zakupie atrakcyjnych prezentów bożonarodzeniowych. Wybierając się na zakupy, w piątek 29 listopada można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i zakupić wymarzony prezent dla bliskiej osoby w atrakcyjnej cenie.

Niesamowite rabaty czekają na wszystkich zainteresowanych klientów w Media Expert. Po atrakcyjnej cenie będzie można tutaj zakupić: telewizory, smartfony, laptopy, tablety, duże i małe AGD oraz wiele innych, ciekawych produktów. Przygotowana oferta jest bardzo bogata, zatem każdy klient z pewnością wybierze coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here