Black week w świecie gier

Black Friday to wciąż rzecz stosunkowo nowa w Polsce, jednak z roku na rok zyskująca coraz większą popularność. Dotyczy to szczególnie elektroniki, ubrań oraz dóbr cyfrowych – w czasie czarnego piątku możemy zaoszczędzić naprawdę dużo na ich zakupie, jednocześnie ciesząc się pełnoprawnymi produktami. Na czym dokładnie polega idea „czarnych” dni handlowych? Skąd się wzięła? Jakie rzeczy możemy znaleźć w tym okresie, jeżeli jesteśmy graczami lub chcemy sprawić przyjemność jakiemuś?

  1. Czym jest black week?
  2. Jakie gry można upolować w nadchodzący black week?
  3. Co jeszcze dla fanów gamingu?
  4. Gdzie szukać ofert w ramach black week?

Czym jest black week?

Idea „czarnych” dni w handlu wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych – oryginalnie jest to dzień po Dniu Dziękczynienia, który w USA niejako otwiera sezon zakupów związanych z Bożym Narodzeniem. Zwykle w tym czasie sklepy przygotowują bardzo atrakcyjne oferty, chcąc pozbyć się towaru z całego roku, aby zrobić miejsce na nowy. Idea Black Friday przyszła do Europy stosunkowo niedawno, jednak zwykle przyjmuje zdecydowanie bardziej cywilizowaną formę: zwykle nie widzimy u siebie takich tłumów i szturmu na sklepy, jakie można obserwować za oceanem.

Nie oznacza to jednak, że „czarny” piątek w europejskim wydaniu jest mniej atrakcyjny. Niektóre firmy rozciągają sezon przecen do kilku dni, a czasem nawet powyżej tygodnia. Zwykle w tym czasie również możemy trafić na bardzo atrakcyjne promocje praktycznie w każdej dziedzinie, jakiej sobie zażyczymy: od ubrań, przez sprzęty domowe, aż po rozrywkę. Szczególnie gry Black Friday są tutaj obiektem wartym uwagi, ponieważ, podobnie jak na letnich promocjach Steam, w tym czasie możemy zgarnąć najnowsze tytuły w pudełkowej wersji w naprawdę ciekawych cenach.

Jakie gry można upolować w nadchodzący black week?

Praktycznie w każdym gatunku growym możemy znaleźć coś dla siebie. Fani skradanek, strzelanek i tytułów akcji na pewno nie pogardzą Tom Clancy’s Ghost Recon oraz kolejną odsłoną – The Division. Poza wersją na pecety możemy wybrać również Xbox One Ghost Rcon oraz wariant na PlayStation. Podobną różnorodność platform mamy do dyspozycji w przypadku jednej z najbardziej docenianych serii gier na rynku, czyli Assassin’s Creed. W nadchodzący Black Friday dwie ostatnie części również pojawią się w wyjątkowo przyjemnych cenach. Jeżeli więc lubimy skradać się, polować, atakować z ukrycia i odkrywać realną historię poprzez zabawę, możemy dołożyć ostatnie wydania do naszej kolekcji.

W tym roku nie zabraknie również tematów dla fanów postapokalipsy. Jeżeli nie poczuliśmy się usatysfakcjonowani najnowszą odsłoną jednej z najbardziej kultowych serii gier – Fallout – możemy zwrócić swoją uwagę w stronę innego, równie ciekawego świata – Far Cry. Najnowsza z części, New Dawn, może pochwalić się dobrymi recenzjami i ocenami, a także jest łakomym kąskiem także dla fanów nieco bardziej cukierkowej oprawy graficznej, pomimo ciężkiej tematyki.

Co jeszcze dla fanów gamingu?

Nowe gry to oczywiście gratka dla każdego amatora cyfrowej rozrywki, jednak nie tylko one niedługo pojawią się w nad wyraz apetycznych cenach. Jeżeli planowaliśmy rozbudowanie naszego komputera lub zakup nowego laptopa, Black Week jest więcej niż dobrą okazją, aby wcielić nasz plan w życie. Poza grami i innego rodzaju cyfrową rozrywką, także sprzęt elektroniczny ma w zwyczaju notować atrakcyjne rabaty w czasie „czarnych” dni handlowych. Dzięki temu możemy bez większego trudu znaleźć wymarzonego laptopa, nowe podzespoły do peceta czy wysokiej rozdzielczości monitor, na który od dawna ostrzyliśmy sobie zęby, i zapłacić za niego o kilkadziesiąt czy kilkaset złotych mniej.

Gdzie szukać ofert w ramach black week?

Obecnie większość dużych marek organizuje w Polsce Black Friday w jakiejś formie. Czasem w istocie jest to jeden dzień, lecz niektóre marki przeciągają promocje nawet do tygodnia i dłużej. Polując na atrakcyjne ceny powinniśmy jednak zachować odrobinę zdrowego rozsądku, ponieważ niestety łatwo możemy paść ofiarą manipulacji – dotyczy to szczególnie mniej popularnych sklepów, które czasem mogą specjalnie zawyżać ceny przed Black Friday, aby później sprzedać towar w pozorowanej promocji. Jeżeli jednak nie damy się ponieść emocjom i sprawdzimy dokładnie upatrzony towar, nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze znalezieniem ciekawej oferty.

Black week to czas, w którym sklepy tworzą bardzo atrakcyjne promocje na swoje towary. Dzięki modzie przybyłej do nas ze Stanów Zjednoczonych także i my możemy cieszyć się z możliwości upolowania naszej wymarzonej gry czy innego dobra w lepszej cenie. Chociaż oryginalnie jest to jeden dzień promocji, wiele firm rozciąga promocje na dłuższy przedział czasowy, aby przyciągnąć więcej osób. Ważne jednak jest, aby nie dać się całkowicie porwać, a zakupy planować i przeprowadzać z głową – dzięki temu unikniemy możliwości nabrania się na fałszywą promocję, a także nie skończymy ze stertą przedmiotów, których tak naprawdę zupełnie nie potrzebowaliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here