Szacuje się, że przynajmniej połowa Polaków ma od czasu do czasu ma problem ze stopami, który negatywnie wpływa na ich aktywność lub ogólny stan zdrowia, przez co często potrzebna jest wizyta u specjalisty. Warto więc na zaś zapobiegać powstawaniu tego typu problemów. Świetnym rozwiązaniem jest noszenie dobrej jakości wkładek do butów – nie tylko zminimalizują ryzyko powstania problemów, ale też skutecznie pomogą w walce z nimi.

Na pohybel bólowi

Dobrej jakości żelowe wkładki, na przykład marki Scholl, potrafią bardzo skutecznie pomóc w leczeniu wielu przypadłości dotykających stopy. Mięśnie i kości w stopach z biegiem lat zaczynają odczuwać skutki długiego biegania, chodzenia, a nawet stania w miejscu na twardych powierzchniach, nie wspominając już o chodzeniu w szpilkach i związanym z tym ryzykiem powstania haluksów. Poprzez amortyzację uderzenia stopy w ziemię podczas poruszania się, wkładki Scholl potrafią zminimalizować bardzo wiele bolesnych objawów, jednocześnie zapobiegając pierwotnej przyczynie ich powstania. Dzięki temu stosowanie wkładek zdecydowanie ułatwia chodzenie i wykonywanie czynności, których nie można było wykonywać ze względu na zbyt silny ból, który towarzyszy na przykład zapaleniu powięzi czy innym stanom chorobowym stóp.

Zrelaksowana stopa to zdrowa stopa

Niemożność aktywnego korzystania z wolnego czasu i niezdolność do wykonywania zajęć  rekreacyjnych może być bardzo uciążliwa i frustrująca. Radzenie sobie z problemem za pomocą wkładek może być świetnym sposobem na pokonanie tych barier. Odpowiednio dobrane wkładki zapewnią lepszy kontakt stopy z podeszwą buta – dzięki temu podczas chodzenia i biegania ciężar jest rozkładany bardziej równomiernie na całej stopie. Wszystkie dobrej jakości wkładki, w tym wkładki Scholl, sprawiają, że stopa jest bardziej zrelaksowana, co zmniejsza ryzyko nadwyrężenia pewnych obszarów, które na co dzień są na takie nadwyrężenia narażone. Wkładki zminimalizują też ryzyko powstania bólu pleców, bólu kolana, a także zapalenia ścięgna Achillesa. Inne zalety wkładek to lepsze dopasowanie i poprawiona amortyzacja pięty, co może pomóc w zmniejszeniu stopnia  zmęczenia stopy, utrzymaniu sprawności i poprawie komfortu poruszania się.

Wkładka wkładce nierówna

W przeciwieństwie do środków przeciwbólowych, wkładki nie mają żadnych negatywnych skutków ubocznych, o ile oczywiście są dobrej jakości i odpowiednio dopasowane.  Niektóre wkładki piankowe lub wykonane z innych materiałów stałych muszą być przycięte na wymiar i nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem dla każdego. Dodatkowo ich skuteczność jest ograniczona i prawdopodobnie nie trwa dłużej niż kilka miesięcy. Żelowe wkładki Scholl są znacznie bardziej wytrzymałym rozwiązaniem, ponieważ dostosowują się do kształtu i ruchu stopy, dzięki czemu większość osób bardzo szybko się do nich przyzwyczaja i odczuwa natychmiastową ulgę w bólu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here