Bułki bezglutenowe – czy warto robić je w domu?

0
1044

Z orku na rok coraz więcej osób rezygnuje ze spożywania produktów zawierających gluten. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele produktów bezglutenowych, które możemy kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Niektóre produkty, takie jak bułki bezglutenowe czy chleb możemy też przygotować we własnym zakresie w domu. Czy warto piec bułki bezglutenowe samemu, czy lepiej postawić na gotowy produkt ze sklepu?

Domowe, czyli pełnowartościowe

Dietetycy od lat podkreślają, że to właśnie domowe wyroby są najlepsze dla naszego zdrowia. Wszystko dlatego, że nie dodajemy do nich substancji spulchniających czy konserwantów. Tymczasem gotowe produkty ze sklepu mogą je zawierać, szczególnie jeśli kupujemy bułki do odpiekania w domu. Wiele osób uważa, że samodzielnie przygotowanie bułek bezglutenowych jest czasochłonne i wymaga dużych nakładów pracy. Niemniej jednak wystarczy poświęcić chwilę, aby cieszyć się smakiem pysznych, domowych, ciepłych bułeczek. Co ważne, możemy przygotować kilka sztuk więcej, aby wystarczyły nam one na kilka dni. Przygotowanie domowych bułek bezglutenowych nie wymaga ponadto dużych zdolności kulinarnych czy piekarniczych. Wystarczy tylko postępować zgodnie z przepisem, a wypieki z pewnością się udadzą. Jedyne, czego będziemy potrzebowali, to odpowiednie składniki, a przede wszystkim mąka bezglutenowa. To właśnie ona jest podstawą różnych wypieków, nie tylko bułek bezglutenowych, dlatego zawsze warto mieć w domu jej zapas.

Zawsze świeże

Przygotowywanie pieczywa w domu stało się ostatnio bardzo modne. Trend ten pochwalają lekarze oraz dietetycy, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że pieczywo z supermarketu niekoniecznie będzie najlepszym wyborem dla naszego zdrowia. Co więcej, dzięki samodzielnemu wypiekaniu bułek bezglutenowych, zawsze mamy świeżą podstawę do przygotowania śniadania, obiadu lub kolacji. Bułki bezglutenowe możemy przygotować samodzielnie bądź za pomocą robotów kuchennych czy innego rodzaju urządzeń, które pomogą nam na przykład sporządzić ciasto. Bułeczki przygotujemy o każdej porze dnia, gdy tylko najdzie nas ochota na coś świeżego i pysznego. Doskonale smakują one z dżemem, wędliną czy serem żółtym. Bułki bezglutenowe mogą również posłużyć do przygotowania burgerów czy innego rodzaju potraw na bazie bułek. Pieczenie bułeczek w domowym zaciszu to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które nie mają w pobliżu piekarni sprzedającej produkty bezglutenowe. Nie muszą oni rezygnować z pieczywa – wystarczy upiec je samemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here