Byle do wiosny, czyli co robić, gdy pogoda nie rozpieszcza
fot. shutterstock.com

Zima, jakakolwiek by nie była, łagodna, mokra, czy mroźna, nie jest idealną porą roku do aktywności sportowej. Nie jest jednak tak, że nie ma co robić. Współczesny świat nie znosi próżni i ma wiele do zaoferowania. Zarówno dla tych bardziej aktywnych, jak i biernych.

Sport pod dachem

Zacznijmy od tej pierwszej grupy, czyli osób, które mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych chcą się poruszać. Bieganie w deszczu lub mrozie wybierają najwytrwalsi, ale jest spora grupa sportów lub aktywności, które można uprawiać zimą w całkiem miłych okolicznościach. Przede wszystkim popularna jest siłownia i zajęcia z trenerem personalnym lub wyjście na basen kryty. Pływanie to świetny sport, bo angażuje wiele mięśni. Jednak, jeśli lubimy rywalizację, zawsze można połączyć miłe z pożytecznym i wybrać się ze znajomymi na partię kręgli, bilarda, czy pograć w futsal (piłkę nożną halową).

Sport w TV

Mniej aktywni w porze zimowej stawiają na sport w wersji… obserwatora. Mowa bowiem o kanapowych ekspertach. Od listopada do marca prym wiodą sporty zimowe. Przede wszystkim skoki narciarskie, które w Polsce cieszą się szczególnymi względami. Sukcesy skoczków przyciągają miliony widzów przed telewizory. Popularne są także inne sporty jak choćby biathlon, biegi narciarskie, czy narciarstwo alpejskie. Panowie częściej wybierają hokej na lodzie, a panie łyżwiarstwo figurowe. Dla miłośników piłki nożnej na najwyższym poziomie zima nie jest żadną „czarną dziura”. Angielska Premier League gra non stop, krótkie przerwy w rozgrywkach ma Bundesliga, Serie A i La Liga.

Sport na żywo

Jeśli ktoś jednak woli poczuć atmosferę wydarzeń sportowych, to zimą ma ku temu okazję. To najlepszy czas na zobaczenie w akcji drużyn, które rozgrywają swoje mecze w halach. Liga koszykówki, siatkarska Plusliga, liga piłkarzy ręcznych – taki wybór mają kibice w Polsce, ale i tak najwięcej widzów pojawia się na meczach piłki nożnej i Ekstraklasy, która swoje rozgrywki wznawia w pierwszej połowie lutego. Frekwencja w Ekstraklasie średnio wynosi ok. 8000 kibiców, ale stadiony w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu często wypełniają się w znacznie większym stopniu.

Sport w zakładach bukmacherskich

Samo oglądanie meczu na żywo jest atrakcyjne i trudno je porównać do kibicowania z fotela w domowym zaciszu. Dodatkową możliwość dają zakłady bukmacherskie. Tak jak wyżej opisaliśmy, zimową porą w świecie sportu dzieje się bardzo wiele. Bukmacher daje więc możliwość sprawdzenia swojego analitycznego myślenia. Każdy pasjonat sportu może wybrać jedną z dyscyplin i spróbować obstawiać wyniki. Najpopularniejsza jest piłka nożna, które oferuje mnóstwo lig. W czołówce jest także tenis, siatkówka i hokej na lodzie. Jak widać, zimowy okres w mieście wcale nie musi być trudny do przetrwania, choć zdecydowanie przyjemniej zrobi się wiosną i latem. Wtedy świat sportu także będzie miał bardzo wiele do zaoferowania.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here