Ceramidy na włosy

Włosy to wizytówka każdego z nas. Dlatego też, wszystkim zależy na tym, aby prezentowały się one dobrze, a dodatkowo były zdrowe i zadbane. Na ich stan ma jednak wpływ wiele czynników, a czasami problem może wydawać się nieco bardziej złożony. Jaki wpływ na kondycję kosmyków mają ceramidy i jakie korzyści płyną z ich stosowania?  Podpowiadamy.

Czym są ceramidy?

Aby lepiej zrozumieć, jakie korzyści płyną ze stosowania ceramidów na włosy, na samym początku warto wyjaśnić sobie to, czym one są. Ceramidy na włosy to grupa lipidów, której głównym zadaniem jest wypełnianie przestrzeni międzykomórkowych. Bardzo często nazywane są cementem, który spaja wszystko w jedną całość i zapewnia ochronę, przeciwdziałając w ten sposób nadmiernej utracie wody.

Ceramidy posiadają jednak szereg innych zalet. Są w stanie odbudować zniszczone warstwy i uzupełnić ubytki, które powstają po kontakcie z substancjami szkodliwymi lub po wystawieniu włosów na słońce.

Dlaczego warto korzystać z ceramidów na włosy?

Ceramidy posiadają szereg właściwości pielęgnacyjnych, które są w stanie odbudować nawet najbardziej zniszczoną warstwę włosów.

Ceramidy, a poprawa kondycji włosa

Głównym powodem, dla którego warto używać produktów z ceramidami, jest ogólna poprawa kondycji włosów. Jeśli zauważymy, że nasze kosmyki stają się suche i powoli tracą swoją elastyczność, to warto sięgnąć po ceramidy, które skutecznie pomogą rozwiązać problem.

Włosy pozbawione odpowiednich składników bardzo często robią się przesuszone, a co za tym są bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli więc chcemy zadbać o ogólną kondycję włosów, to zdecydowanie warto dostarczyć sobie odpowiedniej ilości produktów z ceramidami.

Ceramidy na włosy –  ratunek po zabiegach koloryzujących

My możemy lubić eksperymentować na włosach, ale one zdecydowanie tego nie lubią. Wszelkie zabiegi, które wpływają na kolor i ich wygląd, sprawiają, że struktura włosa staje się osłabiona. Z pomocą przychodzą produkty z ceramidami, które uszczelniają rogowe płytki włosa. Ceramidy mają to do siebie, że uzupełniają ubytki powstałe w wyniku zabiegów, które naruszyły stan i kondycję kosmyków.

Ceramidy na włosy –  ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Ceramidy na włosy idealnie sprawdzają się jako ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak np. promieniowanie UV. Po nadmiernym wystawieniu włosów na słońce, mogą one tracić swój naturalny blask, a nawet zakłócać działanie bariery lipidowej. Jeśli nasze włosy stały się matowe i puszące, to problemem może być brak odpowiedniej ilości ceramidów.

Jakich produktów z ceramidami warto używać?

Rynek oferuje nam szereg rozwiązań, dzięki którym dbanie o włosy wydaje się być znacznie prostsze.  W walce z suchymi i łamliwymi kosmykami może pomóc nam dobrze dobrany szampon, który jest podstawą codziennej pielęgnacji. Powinien on dobrze domywać skórę głowy, a jednocześnie zapewniać jej dobre nawilżenie. W przypadku dbania o skórę twarzy idealnie sprawdzi się, np. CeraVe nawilżający krem pianka. W przypadku włosów, sprawa jednak nie jest tak łatwa i oczywista.

Do prawidłowej pielęgnacji należy wprowadzić również produkt, który zadba o odpowiednią regenerację. Warto wspomnieć tu między innymi o masce na włosy, która używana raz w tygodniu zabezpieczy odpowiednio przed nadmierną utratą wody.

Warto stawiać na produkty, które posiadają w składzie kwas hialuronowy. Zapewnia on dodatkowe nawilżenie i odżywienie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here