selekcjoner łowiecki

Kim jest selekcjoner łowiecki? To przede wszystkim myśliwy, który posiada bardzo duże doświadczenie, zarówno z praktycznych polowań jak i z teorii związanej z łowiectwem. Tylko myśliwi z kilkuletnim stażem mogą zostać selekcjonerami, co jest kolejnym krokiem w pięciu się w strukturach Polskiego Związku Łowieckiego. Jak wyglądają egzaminy? Czego się po nich spodziewać? Zapraszamy do sprawdzenia informacji w artykule!

Co robi selekcjoner?

Obowiązki selekcjonera w kręgach  myśliwskich są bardzo szeroki i niejako nobilitują myśliwego, gdyż każdy selekcjoner jest wyższy „rangą” od zwykłego myśliwego i przysługuje im szereg przywilejów, ale wiąże się to również obowiązkami.

Selekcjonerzy są odpowiedzialni są przydzielone im koło łowieckie. Ich obowiązkiem jest dbać o lokalną faunę oraz florę. Dodatkowo muszą pilnować pozostałych myśliwych aby przestrzegali wszystkich praw łowieckich. Dbają o poprawność odstrzałów zwierzyny oraz są bezpośrednimi łącznikami między kołami PZŁ.

Kto może zostać selekcjonerem?

Selekcjonerem myśliwskim mogą zostać wyłącznie doświadczeni myśliwi, którzy odbyli co najmniej 3 letnią praktykę w kole łowieckim. Następnie musi wyrazić chęć przystąpienia do takiego egzaminu i go zaliczyć, gdyż jest to podstawowy wymóg aby uzyskać tytuł selekcjonera.

Egzamin jest organizowany kilka razy do roku, ale wszystko jest uzależniony od ilości kandydatów, którzy chcą podejść do testu na selekcjonera.

Jak wygląda egzamin na selekcjonera?

Podczas egzaminu trzeba spodziewać się dwóch etapów – pisemnego oraz ustnego. Cały egzamin musi być opłacony przez przystąpieniem do niego oraz muszą zostać przedłożone dokumenty w ustalonym terminie.

Zanim przystąpisz do egzaminów solidnie przygotować się do zaliczenia. Polecamy zapoznać się z rozwiązanymi arkuszami dostępnymi na stronie https://odpowiedzi.com.pl/home/23-testy-na-selekcjonera-z-odpowiedziami.html, to znacząco ułatwia naukę przed egzaminem.

„Testy na selekcjonera to zwieńczenie 3 lat praktyki myśliwego i dla niejednego jest krokiem milowym w karierze łowieckiej. Aby solidnie przygotować się do egzaminu polecamy nasze testy, które pomoga Wam usystematyzować pozyskaną wiedzę. A kto wie, może dowiecie się czegoś nowego?” – Odpowiedzi.com.pl.

Test wiedzy na selekcjonera

Każdy egzamin selekcjonerski dzieli się na 50 pytań A,B,C lub D. Na każde pytanie jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Zaliczenie egzaminu to konieczność udzielenia przynajmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

Egzamin ustny

Podczas egzaminu ustnego można spodziewać się bardzo podobnych pytań jak w trakcie egzaminu pisemnego. Jeżeli przygotowałeś się przed egzaminem to raczej nie powinieneś mieć problemu z zaliczeniem tego etapu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here