W dzisiejszych czasach tylko nieliczna część osób żyje bez pożyczek i kredytów. Nasze państwo jest na dorobku, dlatego normalną sprawą staje się zaciąganie kredytów na mieszkania, samochody czy inne dobra i późniejsze ich spłacanie. Bardzo niewiele osób decyduje się najpierw uzbierać pieniądze, a dopiero potem kupić coś, co jest im do życia potrzebne.

W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego. Gdyby nie kredyty, to większość firm nie mogłaby się rozwijać, a miliony małżeństw mieszkałoby w wynajmowanych mieszkaniach przez całe życie, oddając swoje ciężko zarobione pieniądze właścicielowi nieruchomości zamiast spłacać nimi swoje własne mieszkanie, które później odziedziczą ich dzieci. Podobnie jest z wieloma innymi rzeczami. Gdyby nie pożyczka, to większość z nas musiałoby odwlec w czasie wakacyjny wyjazd z dziećmi, zrezygnować z zakupu wyprawki szkolnej czy remontu mieszkania.

Pożyczka dla osoby, która ma już jakieś kredyty

Trzeba niestety również powiedzieć, że osoby posiadające już jakieś kredyty, które są w trakcie spłacania, mogą mieć znaczny problem w otrzymaniu kolejnej pożyczki. Banki podchodzą do takich spraw bardzo rygorystycznie i zazwyczaj od razu odrzucają takie wnioski. Na szczęście na rynku działają też firmy pożyczkowe, które bez problemów przyznają pieniądze osobom mającym już na głowie inne zobowiązania. Dokładną listę najbardziej znanych tego typu firm można znaleźć na serwisie Pożyczkowy Portal.

Co więcej, tego typu firmy pożyczkowe nie podchodzą rygorystycznie do osób, które miały jakieś spóźnienia ze spłatą poprzednich zobowiązań finansowych. Zazwyczaj w ogóle nie sprawdzają tego, ile mają kredytów i jakie zadłużenie. Co jeszcze bardziej istotne, niektóre z nich nawet nie wymagają od potencjalnego kredytobiorcy przedstawiania zaświadczeń dotyczących jego zarobków. Zazwyczaj wystarczy złożenie ustnego oświadczenia. Tego typu firmy pożyczkowe powstały właśnie po to, by ułatwić konsumentom wzięcie kredytu. Może to być zarówno pierwsza, jak i kolejna pożyczka. Jedną z tego typu firm jest Ratkomat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here