ems

EMS to innowacyjny sposób zaawansowanego treningu, odpowiadający na potrzeby najbardziej wymagających osób. Jeśli zatem pragniesz zyskać lepsze zdrowie, zwiększyć swoją kondycję i poprawić wygląd ciała, może być on rozwiązaniem dla ciebie. Dowiedz się, na czym polega i jakie są jego największe zalety, dające przewagę nad klasycznymi ćwiczeniami.

Czym jest EMS?

EMS, czyli electrical muscle stimulation – elektrostymulacja mięśni, polega na  wykorzystaniu jednocześnie ćwiczeń fizycznych o niezbyt wysokiej intensywności oraz stymulacji za pomocą specjalnie przesyłanych impulsów elektrycznych. Dzięki współpracy tych dwóch oddziaływujących na ciało czynników, mięśnie są pobudzane w sposób wysoce efektywne. Jest to możliwe dlatego, iż impulsy elektryczne są tak dostosowane, aby przypominały naturalne, pochodzące z neuronów impulsy.

W efekcie następuje większa stymulacja tkanek. Co za tym idzie, są one lepiej ukrwione, dotlenione i odżywione. Kiedy więc w trakcie ćwiczeń powstają w nich mikrouszkodzenia, mogą lepiej, szybciej i efektywniej zostać naprawione. Całe ciało jest bardziej zmobilizowane do działania, polepsza się metabolizm i spalanie tłuszczu. Efekty są więc niezwykle kompleksowe.

EMS w rehabilitacji

System EMS jest w pełni bezpieczny i wysoce skuteczny, dlatego wykorzystuje się go nie tylko jako alternatywę dla klasycznych ćwiczeń w klubie fitness. Jest stosowany również jako metoda rehabilitacji zapobiegająca atrofii mięśni u osób długotrwałe pozbawionych możliwości ruchu. Stosuje się ją również w leczeniu przewlekłego bólu, na przykład kręgosłupa. Jest idealna jako metoda stymulacji i utrzymania lepszej kondycji u osób starszych, którym różnorodne schorzenia nie pozwalają na pełną aktywność fizyczną.

System MEON EMS

Jednym z systemów opracowanych do elektrostymulacji mięśniowej jest MEON EMS – wysoce skuteczny i zaawansowany technologicznie trening. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych o umiarkowanej intensywności w specjalnym kostiumie, który pozwala na elektrostymulację. Jest on idealnie dopasowany do sylwetki i posiada szereg elektrod, odpowiedzialnych za przesyłanie impulsów elektrycznych do ciała. Posiada nowoczesną konstrukcję, która nie wymaga zwilżania elektrod i nie posiada zbędnych kabli. W efekcie jest to więc wygodny system, który obsługiwany jest za pomocą kolektora i aplikacji. W pełni nowoczesne urządzenia pozwalają na trening na miarę XXI wieku!

Efekty

Jeśli chcesz szybko i skutecznie stracić wagę, polepszyć swoją siłę mięśniową i skoncentrować się na nabraniu odpowiedniej sylwetki, jest to metoda idealna dla ciebie. Nie będzie wymagała wielu godzin pracy ani codziennego pobytu na siłowni. Nie będzie także wymagała od ciebie wyczerpujących i mocno obciążających ćwiczeń.

Dzięki elektrostymulacji nawet przy lekkich ćwiczeniach i sesjach raz na tydzień osiągniesz efekty, na jakie inaczej musiałbyś pracować przez całe miesiące w pocie czoła. Twój metabolizm przyspieszy, spalisz tkankę tłuszczową i rozbudujesz mięśnie. Poprawi się całkowita wydolność twojego organizmu. Wzrośnie twoja wytrzymałość i kondycja. A przede wszystkim: poczujesz zadowolenie z tego, jak wyglądasz i ile masz energii. Wszystko w krótkim czasie i bez konieczności zmieniania całego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here