Popularność leasingu bazuje na tym, że jest to rozwiązanie opłacalne dla obu stron umowy. Z jednej strony przedmiot leasingu pozostaje własnością leasingodawcy, z drugiej – leasingobiorca spłaca stosunkowo niskie miesięczne raty. Kiedy nie będzie w stanie ich spłacać, po prostu odda przedmiot leasingodawcy, niewiele na tym tracąc. Czy można się jednak jakoś zabezpieczyć przed utratą auta na wypadek niespłacenia leasingu? Można! Wystarczy wykupić odpowiednie ubezpieczenie. Leasing zostanie wtedy pokryty z polisy.

Ubezpieczenie, leasing – jak to połączyć?

Coraz więcej firm leasingowych oferuje swoim klientom możliwość wykupienia ubezpieczenia w leasingu. To taki instrument, który chroni leasingobiorcę na wypadek np.:

  • utraty pracy (co niesie za sobą utrudnienia w spłatach rat leasingowych),
  • czasowej niezdolności do pracy (np. na skutek wypadku i następujących po nim hospitalizacji oraz rehabilitacji),
  • śmierci leasingobiorcy.

Jeżeli leasingobiorca w ramach umowy leasingowej nabędzie tego typu ubezpieczenie, leasing samochodu stanie się tym samym zabezpieczony. Oznacza to, że w przypadku gdy leasingobiorcy przydarzy się któraś ze wspomnianych wyżej sytuacji, wówczas raty leasingowe pokryje polisa ubezpieczeniowa. W efekcie nie straci on na przykład samochodu (jeśli to właśnie auto jest przedmiotem leasingu), który wobec niespłacania rat leasingowych musiałby bez takiego ubezpieczenia oddać leasingodawcy.

Co jest przedmiotem ubezpieczenia w leasingu?

Taka forma polisy obejmuje ubezpieczeniem raty czynszu leasingowego należne leasingodawcy z tytułu zawartej umowy. Z tego względu koszty ubezpieczenia w leasingu zależą m.in. od wartości danego przedmiotu, wysokości rat czy okresu leasingu.

Leasing ubezpieczenia, ubezpieczenie leasingu

Niewątpliwym atutem ubezpieczenia w leasingu jest fakt, że jego koszt można włączyć do raty leasingowej i sukcesywnie spłacać. To powoduje, że miesięczny koszt takiego ubezpieczenia jest dość niski, a całe rozwiązanie przypomina leasing ubezpieczenia. Leasingobiorca płaci wtedy nieco wyższe miesięczne raty. Wystarczy chęć skorzystania z takiej opcji zgłosić konsultantowi przed przygotowaniem przez niego oferty leasingowej.

Dla kogo ubezpieczenie leasingu?

Z pewnością jest to rozwiązanie dla tych, którzy przedmiot leasingu traktują nie tylko jako sposób na proste pozyskanie narzędzia dla osiągnięcia zysków, ale jako długofalową inwestycję. Powinni takie rozwiązanie przemyśleć także ci, którzy leasingują wiele przedmiotów naraz, np. całą flotę aut. Wtedy chwilowe kłopoty z płynnością finansową firmy nie sprawią, że straci ona narzędzia umożliwiające jej funkcjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here