liquidy

Palenie klasycznych papierosów z reguły odbierane było jako niezwykle drażniące i nieprzyjemne dla osób, które nie sięgały po papierosy. Gryzący, ostry dym nierzadko zmuszał palaczy do opuszczania pomieszczenia pełnego znajomych, którzy nie życzyli sobie takiego zapachu. Jednak czasy te odeszły w niepamięć dzięki e-papierosom. Ich zapach nie jest tak nieprzyjemny, a wręcz przeciwnie, nawet niepalący doceniają zapach dymu z elektronicznych gadżetów. Wszystko za sprawą liquidów, dlatego poznajmy je bliżej.

Czym są liquidy?

Liquidy to specjalnie przygotowane płynne preparaty, które służą do uzupełniania e-papierosów. Są przygotowywane na bazie naturalnych składników roślinnych i aromatów, a nie zawierają substancji, które pod wpływem palenia mogłyby przekształcić się w substancje smoliste i drażniące. Dzięki temu powstający z nich dym jest znacznie jaśniejszy, niż ten z klasycznych papierosów, a dodatkowo nie posiada przykrego zapachu.

Liquidy są łatwe i wydajne w użytkowaniu

E-papierosy zostały tak przygotowane, aby odznaczyły się maksymalną wydajnością podczas użytkowania. Ich szczególną cechą jest minimalne zużycie liquidu podczas palenia, przy jednoczesnym maksymalnym zapewnianiu przyjemnych doznań smakowych. Dzięki temu liquidy są niezwykle wydajne i nawet mała, dziesięciomililitrowa buteleczka potrafi wystarczyć na długi czas.

Warto także zauważyć, że napełnianie e-papierosów jest niezwykle proste, dzięki czemu nawet początkujący sobie z tym poradzą.

Moc liquidu

Na rynku dostępne są liquidy, posiadające różnorodną moc, która uzależniona jest od stężenia nikotyny w danym preparacie. Na każdym opakowaniu znajduje się informacja na jego temat, podana w miligramach na mililitr. Przykładowo, oznaczenie „14” informuje, że w jednym mililitrze liquidu znajduje się czternaście miligramów nikotyny.

Jak zatem palacz, przechodzący z klasycznych papierosów, ma wybrać dla siebie najlepszy liquid? Należy założyć, że najmocniejszym, czerwonym papierosom, odpowiadają oznaczenia od 14. Z kolei dla osób, które paliły niebieskie, łagodniejsze papierosy, najlepszym wyborem mogą być olejki o zawartości nikotyny od 9 do 12.

Istnieją liquidy również o niższych stężeniach nikotyny oraz takie, które jej nie zawierają. Te ostatnie przeznaczone są dla osób, które nie paliły klasycznych papierosów, a jedynie chcą skosztować nowych smaków. E-papierosy doskonale sprawdza się także podczas rzucania palenia: dzięki różnym mocom liquidów można stopniowo zmniejszać dawkę nikotyny, by w końcu korzystać jedynie ze smakowych, pozbawionych jej liquidów.

Smak dla każdego

Na koniec pragniemy podkreślić najważniejszą zaletę liquidów – mają wiele ciekawych smaków. Dzięki temu można kosztować zarówno owocowych, jak i tytoniowych czy deserowych aromatów. Każdy znajdzie w nich swoje ulubione.

Artykuł powstał przy współpracy z Liquider Store – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonarnych z asortymentem dla e-palaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here