Co warto wiedzieć o nowoczesnych ikonach religijnych?

0
387

Wszelkiego rodzaju obrazy czy figury, które ukazują Pana Jezusa, Matkę Bożą czy świętych i błogosławionych, mają dla wiernych ogromne znaczenie i stanowią symbol wyznawanej religii. Jednym z takich niezwykłych symboli są ikony religijne. Te nowoczesne arcydzieła są połączeniem wysokiej estetyki z częścią duchową. A to oznacza, że można je umieszczać w swoich domach jako jedyne w swoim rodzaju ozdoby, będące równocześnie dowodem na głębokie wyrażanie swoich uczuć do Boga.

Ikony religijne o wyjątkowych barwach

Chcąc wnieść do pomieszczenia nieco koloru, warto zadecydować się na nowoczesną ikonę religijną, która posiada całą paletę pięknych barw. Przykładem może być chociażby ikona przestawiają Trójcę Świętą, na której znajduje się zarówno błękit, fiolet, czerwień, brąz, kolor złoty oraz biały. Takie ikony religijne ożywią wnętrza, a dodatkowo nadadzą im charakter duchowy, stwarzając wręcz idealne warunki do modlitwy i zadumy. To, co istotne, to wizerunki świętych, które przedstawiane są na ikonach religijnych, nie wyrażają jakichkolwiek emocji. W większości święty spoglądający z ikony ma wzrok skierowany na patrzącego, a jego wyraz twarz jest poważny. Taki zabieg ma na celu stworzenie warunków, które będą sprzyjały skupieniu i modlitwie. Inną charakterystyczną rzeczą jest to, że próżno szukać na ikonach cieni. A to dlatego, że cień oznacza brak światła, a przecież w wierze chrześcijańskiej to Bóg jest światłością.

Ikony ukazujące świętych i wydarzenia biblijne

W hurtowni religijnej Aslan wybór ikon religijnych jest bardzo duży. Można je podzielić na dwie grupy, a mianowicie jedne przedstawiają wizerunki świętych, natomiast drugie nawiązują do wydarzeń biblijnych. Wśród najchętniej wybieranych ikon są te, które ukazują Chrystusa Miłosiernego, Zbawiciela, Matkę Boską Bolesną czy Anioła Stróża. Dużą popularnością cieszą się też ikony religijne Papieża Polaka, czyli świętego Jana Pawła II. Wszystkie ikony dostępne są w pięciu wymiarach – od wymiaru 10×15 cm do wymiaru 40×50 cm. Ikonom religijnym przypisana jest wartość sakralna. Ich posiadanie ma zapewnić nie tylko pogłębienie życia duchowego i łączność ze świętymi, ale także doprowadzenie do zbawienia. Przyjmuje się, że pierwszą ikonę wykonał nie kto inny, jak sam Chrystus, który odcisnął swoją twarz na chuście, aby wyleczyć z trądu króla Abgara V.

Ikony religijne to innymi słowy przepiękne obrazy sakralne, które mogą zdobić kościoły, plebanie, sale katechetyczne, ale też wnętrza domów osób świeckich. W hurtowni Aslan można wybierać sposób dziesiątek propozycji, ukazujących świętych i wydarzenia biblijne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here