Curriculum Vitae – jak zainteresować pracodawcę?

Pracodawcy, szukając pracowników na dane stanowisko w swojej firmie, wykorzystują do tego celu nie tylko Internet, ale także prasę papierową, radio oraz urzędy i agencje pośrednictwa pracy. Celem ogłoszenia jest dotarcie do odpowiedniej liczby osób spełniających kryteria zawarte w ofercie pracy. Proces rekrutacji związany jest przede wszystkim z naborem kandydatów, którzy aplikują na dane ogłoszenie, załączając swoje CV i list motywacyjny. To właśnie CV decyduje o tym, czy dana kandydatura będzie brana dalej pod uwagę, więc liczy się nie tylko jego treść merytoryczna, ale także strona wizualna, która powinna przykuć uwagę pracodawcy.

Dokument taki musi mieć odpowiednią formę pasującą do charakteru stanowiska, na jakie zgłasza się swoją kandydaturę. Powinien również zawierać odpowiednio dobrane zdjęcie. Nie może być ono zbyt „swobodne” (na przykład z wakacji), zwłaszcza gdy kandydat stara się o posadę na kierowniczym stanowisku. Trzeba także zadbać o odpowiedni format przesyłanych dokumentów. Dobrze jest zapisać je w formacie PDF, ponieważ w ten sposób uniknie się ewentualnych problemów z właściwym otworzeniem dokumentu przez rekrutera – dotyczyć to może przede wszystkim różnych wersji edytorów tekstu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, co powinno znaleźć się w profesjonalnym CV, możecie przeczytać ten artykuł.

Dobrze przygotowane CV ma znaczenie

Przygotowanie CV wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Jeszcze kilka lat temu Curriculum Vitae i jego schemat nie były tak istotne, jak to jest obecnie. Rekruterzy zwracają bowiem uwagę nie tylko na aspekty merytoryczne, ale także wizualne. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, jakie obowiązują standardy oraz jakich norm należy przestrzegać, by uniknąć błędów, co w takim dokumencie koniecznie należy umieścić, a z czego zrezygnować. Z tym wszystkim możecie się zapoznać np. tutaj. Warto poświęcić trochę czasu, by przygotować CV w odpowiedniej formie i zwiększyć szansę na udział w rozmowie rekrutacyjnej, a tym samym na zdobycie dobrej posady.

Wyróżnić się wśród innych

Podczas procesu rekrutacji na biurko pracodawcy trafia wiele dokumentów aplikacyjnych. Dlatego tak istotne jest, by choć odrobinę się na ich tle wyróżnić. Bardziej oryginalna (lecz niewykluczająca profesjonalizmu) forma CV przykuje uwagę pracodawcy i zwiększy szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Trzeba wiedzieć, że coraz częściej odrzucane są aplikacje zawierające suche fakty przedstawione w schematyczny sposób, tak jak to powszechnie robiono kilka czy kilkanaście lat temu. Nie każdy jednak potrafi skonstruować taki dokument, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie darmowego kreatora CV online, który daje możliwość samodzielnego stworzenia profesjonalnego i oryginalnego dokumentu, o schludnym, a zarazem urozmaiconym wyglądzie, pozwalając wyróżnić się na tle innych aplikacji.

Szablony CV odpowiadające obecnym standardom

Kreator CV jest narzędziem online, które umożliwia w sposób intuicyjny i szybki stworzyć własne CV. Darmowe szablony pozwalają na skonstruowanie Curriculum Vitae dostosowanego do własnych preferencji. Dzięki nim każdy może wygenerować dokument, który zostanie zauważony podczas procesu rekrutacji. Za pomocą takiego narzędzia można stworzyć wiele wersji własnego CV, co jest o tyle przydatne, że podczas ubiegania się o pracę wg specjalistów nie powinno się wysyłać wciąż tego samego CV, zwłaszcza aplikując np. kilka razy do tej samej firmy. Taki kreator pozwala na wprowadzanie aktualizacji i ich modyfikacji w przystępny sposób. Osoba zajmująca się weryfikacją przesłanych dokumentów z pewnością zwróci uwagę na to, że ten sam kandydat, aplikujący na różne stanowiska, jest zaangażowany i podchodzi do sprawy profesjonalnie.

Wielkim atutem kreatorów CV jest prostota podczas tworzenia życiorysu, a raz wprowadzone dane można potem dowolnie zmieniać – dotyczy to np. rozmieszczenia nagłówków, podkreślenia rzeczy bardziej istotnych czy też wprowadzenia zmian graficznych. Z kreatorem CV online i darmowymi szablonami można zapoznać się między innymi na tej stronie. W ciągu kilku minut pozwoli on wygenerować spersonalizowane i niepowtarzalne CV. Dzięki temu można być pewnym, że sporządzony dokument będzie zgodny z obowiązującymi trendami, a także będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje, łącznie z klauzulą dotyczącą przetwarzania informacji osobowych zgodną z RODO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here