Już niebawem wybierasz się na ślub i nie wiesz co podarować młodej parze? My też tego Ci nie powiemy – podpowiemy natomiast, czego na pewno powinieneś NIE dawać.

Dzieła sztuki i meble

Chciałbyś ofiarować młodym cos od serca, a równocześnie cennego? Jeżeli przez myśl przeszedł Ci obraz, rzeźba czy zdobiony zegar… wybij sobie te pomysły z głowy. Czym prędzej!

Gust to rzecz względna. I pomimo że dane dzieło sztuki może Ci się niebywale podobać, niekoniecznie musi przemawiać również do młodej pary. Chyba nie chcesz, żeby wyciągali Twój prezent jedynie na Twoje wizyty i jedynie po to, aby nie robić Ci przykrości? Meble mają dodatkowo tę wadę, że są trudne w transporcie i są po prostu niezgrabnym prezentem.

Prezenty dla przyszłych rodziców

Wózek czy łóżeczko dla maleństwa muszą nie tylko spełniać najwyższe standardy, ale też podobać się rodzicom. A może będą chcieli dopasować je kolorystycznie do płci dziecka? A kto w ogóle powiedział, że państwo młodzi od razu po ślubie będą starać się o potomstwo?!

Obdarowywanie młodych tego typu gadżetami to jednoznaczne sugerowanie, że już czas na dziecko – co niekoniecznie musi się zgadzać z ich poglądami. A czasem takie prezenty są też zwykłym faux pas i przykrością dla młodych, bo okazuje się, że starają się o dziecko, a jeszcze się im to nie udało…

Tego nigdy nie ma za dużo: ręczniki, komplety pościeli, serwisy obiadowe, zestawy sztućców…

Są takie rzeczy, które wydają się zawsze dobrym pomysłem – bo przecież nigdy ich nie ma za dużo! Okazuje się, że jednak można mieć za dużo ręczników. I być może i kolejne filiżanki znalazłyby swoje miejsce w mieszkaniu na co dzień – ale w ogóle nie są ładne. A w tym zestawie pościeli nie zgadzają się wymiary… Dziwnym trafem do takich wniosków najczęściej dochodzą młodzi podczas otwierania kolejnych prezentów od bliskich.

Zwyczaj dawania tego typu podarków wziął się u nas najprawdopodobniej z czasów PRL-u, kiedy wszystkiego było w sklepach za mało. Wtedy nikomu też nie przyszłoby do głowy nie używać czegoś, „bo nie przypadło mu do gustu” – dzisiaj jednak młodzi mogą wybrać się do marketu i kupić pościel w takich wymiarach, w jakich jest im potrzebna. I we wzorki, które im się spodobają.

Co więc podarować młodym z okazji ślubu? W poszukiwaniu inspiracji i porad związanych z prezentami ślubnymi może pomóc platforma ślubna Wedding.pl – zajrzyj na stronę https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/!

Foto: Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here