Czemu interesuje nas życie influencerów

Kim są Influencerzy?

W dzisiejszych czasach to liczba followersów oraz polubień na Instagramie wyznaczają, kto jest kim w sieci. Coraz popularniejsze staje się określenie Influencer. Kim on jest i czym się zajmuje?

Influencer to osoba, która jest bardzo popularna w mediach społecznościowych, a co za tym idzie zarabia na tym. Często oprócz samego wrzucania zdjęć na Instagrama czy relacji, ich praca polega na reklamowaniu różnych marek i prowadzeniu kanału na YouTube.

Czemu interesuje nas życie influencerów? – 4 powody

Wielu z nas posiada konto na różnego rodzaju portalach społecznościowych i choć nie wszyscy z tej grupy obserwują znanych internetowych twórców, to na pewno wśród obserwowanych kont większości znajdziemy choć jedną osobę, która jest sławna z tego, że jest sławna. Mimo to chętnie zagłębiamy się w jej nowe posty i razem z nią przeżywamy ważne i bardziej błahe chwile z jej codzienności – tłumaczy ekspert polskielajki.pl.

Czujemy się bliżej kogoś

Kiedy internetowy twórca dzieli się z nami swoim życiem prywatnym, mamy wrażenie, że jesteśmy kimś z jego bliskiego otoczenia. Nie oznacza to oczywiście, że wierzymy w to, że influencerka staje się naszą prawdziwą przyjaciółką, ale na pewno skraca się między nami dystans.

Żeby to zaobserwować, nie trzeba szukać daleko, wystarczy zerknąć w komentarze i zobaczyć, w jaki sposób odbiorcy zwracają się do swoich idoli. Często nie ma tam formalnych czy obojętnych zwrotów, a nawet jeśli pojawia się „Pan” albo „Pani” czuje się, że jest to tylko dla zachowania pozorów albo z wyrazu szacunku, a niekoniecznie z poczucia, że powinniśmy się jakość odgrodzić.

Chętnie zagłębiamy się w idealne życie

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, jak jest nam przedstawiane życie danej osoby. Oczywiście przeważnie nie będziemy wiedzieć o gorszych dniach, twórcy internetowi nie pokarzą nam się w gorszym stanie, chyba że będą chcieli zagrać nam na emocjach. I zrobią to dopiero wtedy, kiedy upewnią się, że ich odbiorcy dadzą im tyle współczucia i wsparcia, ile będą potrzebować.

Lubimy patrzeć na idealne wnętrza, na grzeczne dzieci i piękne stylizacje. To pozwala nam uciec od codzienności i naszego niezadowolenia. Często wprowadzamy przez to do swojego życia, które prezentuje nam nasz idol albo idolka z nadzieją, że korzystnie wpłynie to na nasze życie.

Możliwość zaangażowania się w społeczność

Jak się okazuje, społeczność też może nas przyciągać. Wiele osób traktuje Instagrama jako portal społecznościowy, to znaczy nowy komunikator. Przywiązanie się do jednego twórcy pozwala nam stać się częścią jego społeczności. Dzięki temu możemy znaleźć znajomych, których mamy do wyboru do koloru, a do tego mamy zawsze wspólny temat do rozmowy.

Do tego wielu twórców stawia na komunikowanie się ze swoją społecznością i zachęca ją do utożsamiania się z całą grupą, stąd wielu influencerów nadaje swoim fanom konkretne nazwy. Zżyta społeczność to dla nich sposób na zarabianie, ale także bardzo miła nagroda za swoją pracę na social mediach.

Chcemy zostać przez niego zauważeni

To cecha głównie młodych osób, przeważnie dzieci, które bardzo potrzebują idola, aby kształtować różne elementy swojego życia. Styl, podejście do moralności, cele w życiu, to wszystko pobieramy od osoby, którą uważamy za autorytet, w dzisiejszych czasach najczęściej tę rolę pełnią influencerzy.

Dlatego też tworzymy z nimi bardzo mocną więź, a co za tym idzie, chcemy przenieść ją do życia realnego. Stąd tłumy na spotkaniach organizowanych przez wielkie sieci partnerskie. Jednak okazja do bycia dostrzeżonym, poprzez komentarze pod postami czy zdjęciami również istnieje. Tam mamy największą szansę na to, że nasz idol nam odpisze albo nawet chwilę z nami porozmawia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here