Pamiętaj, że niedobór witamin, zwłaszcza magnezu, potasu i wapnia może powodować skurcze w nocy. Ale nie chodzi o suplementy. Czasami eliminowanie pokarmów z diety może pomóc zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować nocne skurcze. Możesz spróbować diety eliminacyjnej w celu ustalenia, które produkty spożywcze pracują dla Ciebie, a które produkty spożywcze należy wyeliminować. I pamiętaj, aby pozostać uwodniony!

Jeśli odczuwasz silny ból w mięśniach po skurczu nóg, poszukaj pomocy lekarza lub trenera medycznego. Skurcz mięśni może powodować łzy w mięśniach lub ścięgienkach. Ten stan nazywa się szczepem mięśniowym.

Jeśli masz ból wynikający z rozdarcia mięśnia lub uszkodzenia po skurczu, zastosuj zimno, a nie ciepło, spręż. Pomoże to zmniejszyć stan zapalny i drętwienie okolicy.

Inne stany, które mogą powodować skurcze mięśni obejmują zaburzenia nerwowe, marskość wątroby, sarkoidozę, chorobę naczyń obwodowych i dializę nerek. Leki, które mogą powodować skurcze mięśni obejmują leki moczopędne, statynowe, litowe, penicylaminowe, nifedypinę, kwas nikotynowy, cymetydynę, klofibrat, salbutamol i fenotiazyny.

Porozmawiaj z lekarzem o noszeniu podtrzymujących pończochy w celu uzyskania pomocy w skurczach, jeśli pacjent jest w podeszłym wieku lub w późniejszych okresach ciąży. Te pończochy uciskowe, jak ciepły kompres, pomagają zwiększyć krążenie krwi w nogach.

Teoria o skurczach mięśni mówi, że jeśli ugryzł górną wargę, skurcze mięśni uwolnią się. W tym wniosku nie ma podstaw medycznych.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.dwakolory.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here