baterie kuchenne

Nie sposób wyobrazić sobie kuchni pozbawionej dostępu do bieżącej wody. Jest ona przecież niezbędna zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i wykonywania prac  mających na celu utrzymanie porządku i higieny. Fakt ten sprawia, że pozornie proste urządzenie, jakim na pierwszy rzut oka wydaje się bateria kuchenna, urasta do rangi jednego z najważniejszych sprzętów tym pomieszczeniu. Czym różnią się od siebie poszczególne modele? Który z nich najlepiej połączy cechy użytkowe z estetycznymi?

Sposób montażu

Obecnie standardem są baterie stojące, a więc takie, które montujemy bezpośrednio do zlewu lub tuż przy nim. Nie zawsze tak było i do niedawna w naszych kuchniach królowały baterie naścienne. Poza formą różnią się one metodą instalacji. Wariant pierwszy pozwala na skorzystanie z elastycznych wężyków podłączeniowych, co zdecydowanie ułatwia pracę, w drugiej wersji musimy dostosować się do przebiegu instalacji wodnej – takie baterie montuje się bezpośrednio na rurach wodociągowych. Nie oznacza to, że baterie naścienne są pozbawione zalet. Sprawdzą się one doskonale we wnętrzach klasycznych, nawiązujących do tradycyjnej stylistyki.

Warto wiedzieć: przed zakupem baterii koniecznie sprawdźmy z jakich sposobów montażu możemy skorzystać w naszej kuchni. Liczy się ilość i średnica otworów instalacyjnych, a także odległość od instalacji wodociągowej.

Rodzaj uchwytu

Tu również możemy wyróżnić dwa dominujące typy baterii. Triumfy święcą modele jednouchwytowe. Pozwalają one na wygodną obsługę jedną ręką i szybką regulację intensywności strumienia wody oraz temperatury. Modele wyposażone w dwa pokrętła wypadają na tym tle nieco gorzej, a precyzyjna regulacja ustawień zajmie więcej czasu, jednak to one podbijają serca miłośników stylu retro. Warto jednak zauważyć, że taki sposób zarządzania wodą wymaga nieco wprawy, może też być mniej ekonomiczny.

Warto wiedzieć: Baterie jednouchwytowe z łatwością obsłużymy jedną ręką. Nie musimy do tego celu używać dłoni, wystarczy nadgarstek. To udogodnienie sprawdza się w sytuacjach, kiedy mamy zajęte lub zabrudzone dłonie.

Wyposażenie dodatkowe 

W nowoczesnych bateriach, oprócz podstawowej funkcjonalności, możemy skorzystać z szeregu opcji dodatkowych. Termostat będzie skutecznie czuwał nad stałym utrzymaniem optymalnej temperatury, perlator napowietrza wodę, co pozwala na znaczne oszczędności, system bezdotykowy eliminuje potrzebę fizycznego kontaktu z armaturą, co korzystnie wpływa tak na wygodę, jak i higienę. 

Warto wiedzieć: wybór baterii wyposażonej w chowany wąż pozwala na łatwy dostęp do wszystkich komór zlewu, bez trudu napełnimy dzięki niemu duże naczynia, a nawet wiadra stojące na podłodze.

Stylistyka

Kryterium estetyczne nie ma wprawdzie bezpośredniego wpływu na jakość użytkowania, jednak warto zadbać, aby baterie kuchenne były dopasowane do sposobu urządzenia całego pomieszczenia. 

Warto wiedzieć: w ofercie firmy Termico znajdziemy różnorodne propozycje nowoczesnych baterii kuchennych. Wybierać możemy między innymi wśród modeli ceramicznych, chromowanych i granitowych. Skutecznie łączą one walory użytkowe z estetycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here