Czy catering dietetyczny się opłaca?

Catering dietetyczny, czyli popularna dieta pudełkowa to bardzo popularne rozwiązanie stosowane przez coraz większą ilość osób. Równie wiele zastanawia się, czy warto skorzystać z takiej opcji i wybrać regularne dostarczanie posiłków w formie konkretnych dań. Może być on pomocny zarówno dla sportowców, osób dbających o sylwetkę czy osób wymagających odpowiedniego żywienia. Czy zatem catering dietetyczny się opłaca i warto z niego korzystać? Odpowiedź na to pytanie wraz z przydatnymi informacjami poniżej.

Walory smakowe i odżywcze

Pierwszym i zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów, nad jakimi zastanawiamy się podczas wyboru cateringu dietetycznego, jest kwestia odżywcza i smakowa. To ważne czynniki, które dla wielu osób są kluczowymi i warto właśnie od nich rozpocząć podejmowanie decyzji. Catering dietetyczny jest przygotowywany przez profesjonalnych kucharzy oraz układany przez dietetyków. Zawiera zatem określoną ilość kalorii oraz substancji odżywczych dla każdego rodzaju diety. Firmy cateringowe przykładają również dużą wagę do jakości jedzenia oraz różnorodności. Przygotowując catering dietetyczny, nie zapewniamy, aż tak wysokiego i profesjonalnego poziomu kontroli składników. Trudno jest też nam czasami dokładnie określić ilość kalorii w daniu, co dla osób rygorystycznie przestrzegających diety jest kluczowe. Wybierając catering dietetyczny, nie musimy również samodzielnie szukać pomysłów na konkretne posiłki, aby były one urozmaicone, co po pewnym czasie może stać się irytujące lub wręcz problematyczne przy przygotowywaniu diety samodzielnie. Wybierając zatem odpowiednio znaną i sprawdzoną firmę cateringową, mamy pewność jakości posiłków, odpowiedniej ilości kalorii w daniu, a dzięki indywidualnym preferencjom, możemy również w większości firm zrezygnować ze składników, których po prostu nie lubimy.

Czas i komfort

Kolejnym elementem cateringu dietetycznego jest zaoszczędzony czas na przygotowanie posiłków i komfort samej diety. Wybierając dietę pudełkową, nie musimy tracić czasu na zakupy oraz przygotowanie posiłków Na przygotowanie 3 lub 4 czy 5 posiłków musielibyśmy w ciągu dnia przeznaczyć minimum kilkadziesiąt minut a w połączeniu z zakupami, czy przygotowaniem oddzielnie każdego posiłku byłby to znacznie dłuższy czas. Wybierającej catering dietetyczny nie tracimy praktycznie żadnego czasu, odbierając jedynie dania gotowe do spożycia.

dieta

W dobie braku czasu oraz ogólnego pośpiechu jest to duży plus. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć np. na dodatkowy trening lub pracę, a biorąc pod uwagę sam komfort diety pudełkowej, możemy zrezygnować z wielu monotonnych i koniecznych do wykonania zajęć.

Walory finansowe

Kolejnym i zarazem ważnym elementem cateringu dietetycznego jest strona finansowa. Jest to ważny czynnik, który często decyduje o tym, czy wybierzemy ofertę diety pudełkowej. Średni zakres cen wynosi od ok. 40 zł do ok. 80 za 1 dzień cateringu. Cena zależna jest od firmy cateringowej oraz od ilości kalorii w diecie — im więcej, tym większy jej koszt. Ceny takie mogą wydawać się porównywalne z tymi, które ponosimy na przygotowanie podobnych posiłków lub nieco wyższe. Biorąc pod uwagę takie ceny dziennego wyżywienia oraz brak konieczności poświęcania czasu na jego przygotowanie czy dostęp firm cateringowych do składników w niższej cenie, koszt cateringu dietetycznego jest akceptowalny, oferuje równie wiele co samodzielne gotowanie, a w wielu przypadkach nie będziemy w stanie przygotować go znacznie taniej.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Biorąc pod uwagę wszystkie “za” i “przeciw” oraz wszystkie elementy cateringu dietetycznego, jest on w większości sytuacji jak najbardziej opłacalny. Zdecydowanie warto go stosować, jeśli samodzielnie nie mamy czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków i prowadzenia diety w sposób dokładny. Catering dietetyczny będzie też korzystny, jeśli jesteśmy np. sportowcami lub musimy przyjmować konkretne ilości kalorii oraz składników. Taka opcja będzie korzystna pod względem praktycznym, gdyż to firma cateringowa dba o urozmaicenie posiłku oraz jego jakość i jego dostarczenie. Kwestia finansów również jest akceptowalna, a jakość posiłków, jakie możemy otrzymać w zamian za konkretną opłatę, również jest zadowalająca. Jeśli zdecydujemy się na wybór cateringu dietetycznego, warto wybrać firmy renomowane oraz znane i polecane. Szczególnie w dużych miastach np. catering dietetyczny w Gdyni wybór ten jest szeroki, a wybierając odpowiednie marki, będziemy mogli również wybrać najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here