Czy depilacja laserowa jest skuteczna

Zabieg depilacji laserowej cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Cenią ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą na stałe pozbyć się owłosienia z wybranej partii ciała. Depilacja wykonywana laserem gwarantuje długotrwały efekt oraz zapobiega wrastaniu się włosków. Co należy wiedzieć, przed udaniem się na zabieg laserowej depilacji? Czy rzeczywiście przynosi dobre efekty?

Depilacja laserowa – co należy wiedzieć o zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej, zwany również epilacją, jest alternatywnym sposobem usuwania owłosienia dla osób, które posiadają wrażliwą skórę. W wyniku podrażnień powstaje tzw. strawberry skin, która wygląda nieestetycznie. Podczas epilacji, kieruje się wiązkę lasera na wyznaczone partie. Aby włosy zostały trwale usunięte, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu w odpowiednich odstępach czasu. Zabieg uniezależnia od tradycyjnych metod depilacji oraz pozwala walczyć z  hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem u kobiet. Należy jednak wiedzieć, że nie każdy może skorzystać z tej usługi. Epilacji nie mogą poddać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na zaburzenia pigmentacji skóry oraz cierpiące na cukrzycę czy padaczkę. Istotnym wskazaniem jest także występowanie jednej z wymienionych chorób: łuszczycę, choroby nowotworowe i bielactwo.

Czy epilacja usuwa włosy na stałe?

Regularne poddawanie się zabiegom epilacji pozwala zwalczyć owłosienie w 90-95%. Dzięki precyzji lasera, dana wiązka skierowana jest bezpośrednio na mieszek włosowy, który ulega destrukcji. Należy jednak pamiętać, że laser oddziałuje nie na wszystkie na włosy, lecz tylko na te, które pozostają w fazie wzrostu. Dodatkowo im ciemniejsze włosy, tym efekt będzie lepszy. Pomimo że skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka, nie można oczekiwać, że usunie w stu procentach wszystkie włosy. Mogą odrastać pojedyncze włoski, które łatwiej jest usunąć pęsetą. Odrastanie włosów uwarunkowane jest genetycznie oraz hormonalnie, na każdego więc zabieg zadziała w innym stopniu.

Clinica Cosmetologica oferuje profesjonalne zabiegi kosmetyczne Gdańsk. W ofercie znajduje się m.in. epilacja, która pozwoli cieszyć się gładką skórą przez kilka lat. Aby depilacja laserowa Gdańsk była skuteczna, należy przejść kilka serii, które zagwarantują dobry efekt. Zabieg jest w pełni bezpieczny, gdyż wykorzystuje się promieniowanie niejonizujące, które jest nieszkodliwe dla ludzi. Przed udaniem się na depilację laserową należy zrezygnować z mechanicznego usuwania włosków przez co najmniej jeden dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here