Czy fototapeta to dobre rozwiązanie do kuchni

Jeżeli nie sprawdzaliśmy dawno, co dzieje się na rynku aranżacji wnętrz w kwestii dekorowania ścian – obecna oferta producentów tego typu asortymentu może być dla nas dużym zaskoczeniem. Bardzo wiele się zmieniło, a możliwości do ozdabiania ścian jest znacznie więcej niż dawniej. Dotyczy to przede wszystkim dziedziny, jaką jest produkcja tapet.

Fototapeta to nowoczesna odmiana tapet, która różni się od tradycyjnych wersji tego pokrycia ścian przede wszystkim tym, że przypomina obraz w bardzo dużym rozmiarze. Na powierzchnię fototapety można przenieść dowolną – własną lub pochodzącą od producenta – fotografię lub grafikę.

Fototapeta a tapeta – stosowane materiały

Jeszcze kilkanaście lat temu tapety były przeważnie wykonane z papieru, który szybko tracił walory estetyczne. Wciąż jest to opcja najtańsza, ale dzisiaj mamy do dyspozycji tapety dużo lepszej jakości, produkowane z materiałów takich jak winyl, włókno szklane, lateks czy flizelina. Bywają również tapety tekstylne, czyli wykonane z tkanin, np. jedwabiu i lnu, dekoracyjne tapety welurowe lub korkowe. Ciekawym wariantem są także tak zwane raufazy, czyli odmiana przeznaczona do wielokrotnego malowania.

Do produkcji fototapet stosowane są tworzywa, które pozwalają na przeniesienie na ich powierzchnię grafiki lub fotografii. Przede wszystkim należy wymienić tutaj winyl, lateks oraz papier powlekany PCV. Obraz, który charakteryzuje się dużą rozdzielczością, potrzebuje właściwego rodzaju podłoża. Jeżeli chodzi o trwałość, odporność na brud oraz możliwie uszkodzenia – nie ma zasadniczo większej różnicy między tapetą a fototapetą. Podstawowa różnica dotyczy efektu wizualnego. Zarówno tapeta, jak i fototapeta może nam służyć przez dłuższy okres – o ile zdecydujemy się na dobre jakościowo tworzywo.

fototapeta w kuchni

Czy fototapeta w kuchni to dobry pomysł?

Fototapeta do kuchni będzie na pewno dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim – możemy w ten sposób uatrakcyjnić wizualnie tę przestrzeń. Dowolność, jeżeli chodzi o wygląd i zastosowaną grafikę, tworzy praktycznie nieograniczone pole do popisu naszej wyobraźni. Rodzinna fotografia? Podobizna ulubionego zwierzaka? A może panorama rodzinnego miasta? Każdy z tych wariantów, a także wiele innych pozostaje do naszej dyspozycji. 

Kolejnym plusem fototapety w kuchni będzie niewątpliwie fakt, że są one obecnie wykonywane specjalnie pod kątem wymagań, jakie niesie ze sobą ten rodzaj przestrzeni. Są więc odporne na tłuszcz (można bez większego problemu usunąć tłuste plamy miękką ściereczką z dodatkiem detergentu), silne operowanie słońca oraz kurz i zadrapania. Nie musimy się więc obawiać, że nasza nowa dekoracja ściany w kuchni szybko straci swoje walory estetyczne. Bogatą i zróżnicowaną ofertę fototapet do kuchni oferuje sklep Wallcolors

Prosty montaż

Nowoczesne fototapety są także łatwe w nanoszeniu na ścianę. W tym przypadku wszystko, czego będziemy potrzebować to odrobina cierpliwości oraz wałek do wygładzania. Ich dolna warstwa jest pokryta specjalnym, odpowiednio przygotowanym klejem, który zapewnia optymalną przyczepność, jednak nie uniemożliwia sprawnego zdjęcia tapety po pewnym czasie.

Jak widać, fototapeta do kuchni może być dobrym wyjściem. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej wizji, wyobraźni oraz – co także istotne – zasobności portfela. Warto jednak zdecydować się na taki wydatek, gdyż będzie to bardzo opłacalna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here